Přejít na obsah

V nemocnicích trpí podvýživou asi 40 procent pacientů

zpět
15.6.2009

Podvýživa sice nemocné přímo nezabíjí, ale přispívá ke smrtelným komplikacím, prodlužuje dobu léčení a také ho prodražuje. České předsednictví vyzvalo země EU, aby přijaly opatření, která zamezí zbytečným úmrtím a nemocem z podvýživy...

V Česku i dalších zemích Evropské unie trpí podvýživou asi 40 procent pacientů. V pobytových zařízeních a v domácí péči hladoví až 60 procent lidí, ukázal celoevropský průzkum. Podvýživa sice nemocné přímo nezabíjí, ale přispívá ke smrtelným komplikacím, prodlužuje dobu léčení a také ho prodražuje. České předsednictví vyzvalo země EU, aby přijaly opatření, která zamezí zbytečným úmrtím a nemocem z podvýživy.

„Náklady na léčbu nemocí z podvýživy a jejich komplikací dosahují v Evropě 170 miliard eur (asi 4,5 bilionu korun). Prevence špatné výživy přitom může ušetřit až tisíc eur na jednoho hospitalizovaného pacienta,“ řekl jeden z účastníků mezinárodního semináře, který tento týden na téma podvýživy pacientů uspořádalo Česko. Na semináři byla ustavena Pracovní skupina pro výživu, která připraví plán boje s podvýživou.

Nutriční terapeutka z pražské Fakultní Thomayerovy nemocnice Tamara Starnovská, která se mezinárodního semináře rovněž účastnila, ČTK řekla, že české nemocnice sledují stav výživy pacientů jen výjimečně. Většina zařízení nedělá nutriční plány pacientů ani screening podvýživy. Pokud ano, tak nejsou tyto činnosti systematické.

„Je to velmi smutná zpráva, domluvili jsme se, že se to musí dělat,“ řekla. Stát podle Starnovské nevypracoval pravidla, která by nemocnice převzaly pro sledování výživy pacientů, a zdravotní pojišťovny výživu nekontrolují. Záleží na přístupu každé nemocnice. Thomayerova nemocnice má podle Starnovské sledování výživy pacientů velmi dobře zajištěno.

Nemocnice dělá plošný screening podvýživy u všech pacientů přijímaných na běžná lůžka. Každý je otestován. Pokud je zjištěna podvýživa, musí do 24 hodin od přijetí převzít vedení výživy nutriční terapeut. Pokud je pacient v riziku podvýživy, terapeut se ho musí ujmout do 48 hodin od přijetí. Ve volných dnech se interval prodlužuje na 48 a 72 hodin. Nutriční terapeut zajistí, aby pacient měl jídelníček podle svých potřeb.

Podle odborníků přispívá nedostatečná výživa k úmrtí pěti procent pacientů středního věku a až 20 procent lidí nad 80 let. Při přijetí do nemocnice trpí podvýživou až polovina seniorů, 80 procent nemocných s chorobami trávicího traktu a 85 procent onkologických pacientů.

V českých nemocnicích se lékař obvykle zajímá jen o to, zda má nemocný bolesti, spal a měl stolici. Zřídka se zeptá, zda pacient jí. Ještě méně je těch, kteří dostanou od sestry nebo nutriční specialistky zprávu o tom, kolik toho nemocný snědl a jak je třeba jeho výživu upravit.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: V nemocnicích trpí podvýživou asi 40 procent…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku V nemocnicích trpí podvýživou asi 40 procent…

Komentáře

dalších 11 komentářů
Irena Bajciova podvýživa pacientou - problem  | 2. 07. 2009 20:16

Ja pracují ve zdravotníctví jíž 30 let, mnoho let na interním oddeleni. Pamatuji si, když jse hlásili nechutenstí u pacientů, jednalo se o seniery, staniční sestře. Ta odmítaní jidla nahlásila dietní sestře a primáři oddelení. dietní sstra upravila jídelní lístek a vznikla možnost, výberu jídla dle chutí pacienta. říkali jsme tomu ,,dieta výkrmni,,, dnes se podávájí pacientum nutriční připravky jaksi automaticky, bez ohledu na jeji přaní a chute. Na našem oddělení- LDN , hospitalizujeme pacientou s různima nemocami, také s Alzheimerovou demenci v počatečném začatku. To jsou naši ,,jídlici,,,, ,chutná jim dobře, také v ramci ergoterapie se jim často upeče nejaká buchta a pořad jsou hubení. Ten, kto nezna její onemocnení, často míva dojem, že jsou podvyživení. ano jeto tak, ale není to spůsobeno nedbalostí očetřovatelského personálu, ale výše zmíněnou nemocí. Naši pacienty mají stravu, která se jim poskytuje jako kdyby byli doma. Na přání pagientu personal v kuchynky uvaří i hořky čaj. a předse, některý pacienty trpěj podvýživou.Nutridringy, nutrison je nasí LDN zcela samozřejmostí, také jiné přidavky/ ovoce, jogurty, chléb../

Re:Re:Re:Tohle není jen o personálu, ale...  | 16. 06. 2009 09:31

chall je z brna, nee?

Hausová MD Re:Re:Tohle není jen o personálu, ale...  | 16. 06. 2009 08:24

Také jsem se setkala, že od Vás / ORL FN Motol , že ??/ v den propuštění po obrovské resekci vyňata sonda se slovy " Te´d se doma učte polykat. Nemocný za 5 dní dehdratovanmý , malnutriční P jiszě již pře operací , o to katastrifičtější ? sonada zavedena akutně, PAE s odstupem 3 dnů.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné