V nemocnicích ve Zlínském kraji přibylo v pololetí porodů

těhotenství, gravidita, porod, gynekologie

Ve většině porodnic ve Zlínském kraji přibylo v prvním pololetí letošního roku narozených dětí. Například ve zlínské krajské nemocnici se od ledna do června narodilo při 1211 porodech 1238 dětí. Loni za stejné období bylo 1079 porodů a 1115 dětí, řekla ČTK mluvčí zlínské nemocnice Karla Havlíková.

V kraji přitom v posledních letech ubývá obyvatel. Loni se jejich počet snížil o 1038, na konci roku 2014 zde žilo 585.261 lidí. Úbytek způsobuje převaha počtu zemřelých nad narozenými, loni zemřelo o 521 lidí více, než bylo novorozenců. Z kraje se také více lidí odstěhovává, než do něj přichází. Lékaři proto zvyšující se počet novorozenců vítají.

Mírný nárůst narozených dětí letos zaznamenala také Uherskohradišťská nemocnice, ke konci června se zde narodilo 596 dětí, loni jich v pololetí bylo o dvě desítky méně.

V Kroměřížské nemocnici se letos do června narodilo 281 dětí, loni jich za pololetí bylo 279. Ve Valašském Meziříčí se za šest měsíců letošního roku narodilo 418 dětí. Loni se jich zde za pololetí narodilo 427. „Nejplodnějším měsícem byl dosud leden, kdy zvolilo nemocnici pro příchod svého potomka na svět celkem 78 maminek,“ uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

V loňském roce přibylo narozených dětí také ve většině porodnic v kraji, více dětí než v roce 2013 přišlo na svět ve Vsetíně, Uherském Hradišti, Kroměříži i Valašském Meziříčí. Jen zlínská krajská nemocnice evidovala mírný úbytek narozených dětí. Přišlo jich tam však na svět nejvíce v kraji, 2323, o osm desítek méně než v roce 2013.

Ohodnoťte tento článek!