Přejít na obsah

V nemocnicích ve Zlínském kraji se loni narodilo více dětí

zpět
6.1.2016
porod, miminko
zvětšitporod, miminkoZdroj: Shutterstock

porod, miminko | Zdroj: Shutterstock

 

V nemocnicích ve Zlínském kraji se loni narodilo více dětí než o rok dříve. Podle zjištění ČTK nárůst evidují všechny porodnice s výjimkou uherskohradišťské, kde se počet narozených dětí meziročně téměř nezměnil.

Loni tam přišlo na svět o čtyři děti méně než v roce 2014. Nejvíce dětí se narodilo ve zlínské krajské nemocnici.

„Loni se ve zlínské porodnici narodilo při 2368 porodech 2427 dětí,“ uvedla mluvčí nemocnice Karla Havlíková. O rok dříve se tam při 2248 porodech narodilo 2323 dětí.

Vsetínská nemocnice loni zaznamenala rekordní počet miminek. „Poprvé v novodobé historii bylo přes osm set narozených dětí, konkrétně 802, z toho 399 chlapců a 403 děvčat. Oproti roku 2014 je to nárůst o více než 50 dětí,“ řekla ČTK mluvčí nemocnice Lenka Plačková. Předloni se ve Vsetínské nemocnici narodilo 745 dětí.

Nárůst eviduje také Nemocnice Valašské Meziříčí, kde loni přišlo na svět 860 dětí, o 47 více než předloni. Mezi novorozenci bylo 409 chlapců a 451 děvčat, včetně sedmi párů dvojčátek. „Nejvíce se v loňském roce rodilo v říjnu, kdy přišlo na svět 94 dětí. Přestože maminky stále častěji přidělují svým dětem neobvyklá jména, v Nemocnici Valašské Meziříčí ještě stále převládají jména tradiční. Za pár let tak budou učitelky meziříčských a okolních škol vyvolávat hlavně Terezky, Aničky, Adélky, Tomášky, Kubíky a Tondy,“ řekla ČTK mluvčí Radka Miloševská.

V Kroměřížské nemocnici se loni narodilo 631 dětí při 628 porodech. „Zaznamenáváme každým rokem rostoucí trend počtu porodů, roku 2014 to bylo 588 porodů, v roce 2013 to bylo 573 porodů,“ uvedla mluvčí Veronika Klímová.

Personál Uherskohradišťské nemocnice pomohl loni na svět 1172 dětem, z toho bylo 602 chlapců. V roce 2014 se tam narodilo 1176 dětí, o rok dříve 1095. „V loňském roce patřila mezi nejčastější jména novorozenců Jakub, Ondřej, Eliška, Ema nebo Marie. Čím dál více se však vyskytují jména neobvyklá pro české prostředí jako Sajmon, Enzo, Luna, Jitřenka, Rašíd, Mia, Tony, Jasmína, Liliana,“ uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.


Komentovat článek: V nemocnicích ve Zlínském kraji se loni…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné