Přejít na obsah

V nemocnicích zanikne 560 lůžek

zpět
21.6.2011
pacient, nemocnice, pokoj, kapačka, infuze
zvětšitpacient, nemocnice, pokoj, kapačka, infuzeZdroj: www.whypop.net

pacient, nemocnice, pokoj, kapačka, infuze | Zdroj: www.whypop.net

 

V nemocnicích v Jihomoravském kraji zanikne v příštích letech až 560 lůžek akutní péče. Podle hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška to vyplývá z jednání mezi krajem, ministerstvem zdravotnictví a pojišťovnami.

Dohodu o rušení lůžek plánuje hejtman podepsat do konce tohoto měsíce. Snížením počtu akutních lůžek přibližně o osm procent chce kraj ušetřit až sto milionů korun ročně.

„Tyto peníze mají zdravotní pojišťovny využít ke zkvalitnění péče v jihomoravských nemocnicích,“ uvedl Hašek.

Jihomoravané se podle něj nemusí bát, že se situace v nemocnicích zhorší. „Žádná zařízení se rušit nebudou. Zachování kvality, rozsahu a dostupnosti zdravotní péče je pro nás hlavní cíl,“ podotkl hejtman.

Chystaná dohoda mezi krajem, ministerstvem zdravotnictví a pojišťovnami se podle něj týká jak nemocnic spadajících pod ministerstvo, tak zdravotnických zařízení krajských a městských.

„Do projektu se nezapojila jen městská nemocnice v Hustopečích na Břeclavsku,“ upřesnil Hašek. Ministerstvo zdravotnictví však údaje zmiňovaná jihomoravským hejtmanem nepovažuje za konečné.

„Jednání stále pokračují, žádná definitivní varianta proto zatím není potvrzená,“ upozornil mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň.


Komentovat článek: V nemocnicích zanikne 560 lůžek

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné