Přejít na obsah

V nemocniční lékárně mají i nadstandardní služby

zpět
4.12.2007

Nově zrekonstruovanou lékárnu s více výdejními místy a prodejnou zdravotnických potřeb otevřela včera ve svém areálu Krajská nemocnice v Liberci. Podle generálního ředitele nemocnice Luďka Nečesaného nabídne nová lékárna nejširší sortiment léků v celém Liberci. "V případě velmi atypického léku jsme schopni nejpozději do osmačtyřiceti hodin daný lék sehnat," dodal Nečesaný...

Nově zrekonstruovanou lékárnu s více výdejními místy a prodejnou zdravotnických potřeb otevřela včera ve svém areálu Krajská nemocnice v Liberci. Modernizace a rozšíření lékárny přišlo nemocnici na zhruba jeden a čtvrt milionu korun.

Podle generálního ředitele nemocnice Luďka Nečesaného nabídne nová lékárna nejširší sortiment léků v celém Liberci. „V případě velmi atypického léku jsme schopni nejpozději do osmačtyřiceti hodin daný lék sehnat,“ dodal Luděk Nečesaný.

Lékárna slibuje také nižší ceny oproti konkurenci. Navíc chce zavést takzvané slevové akce, kdy každý měsíc vybere deset až dvacet léků, které cenově zvýhodní.

Kromě toho plánuje pro stálé zákazníky bonusové karty. Lidé pak budou moci uplatnit slevu například při pobytu na nemocničním lůžku nebo na poplatcích za služby, které nemocnice poskytuje.

Zhruba do půl roku chce lékárna zavést takzvanou hlídanou preskripci. Jedná se o službu, kdy lékárník bude hlídat léky předepisované na receptech od různých lékařů a konzultovat je s pacientem. Předepsané léky budou v elektronické evidenci.

„Lékárník vyhodnotí, zda některý lék není pro pacienta zbytečný nebo zda se jeho účinek při užívání více léků najednou nevylučuje. Takový systém pomůže zejména starším lidem,“ vysvětlil ředitel liberecké nemocnice.

Ke zvýšení komfortu přispívá především rozšíření výdejních míst ve výdeji na recepty i ve volném prodeji. Oproti minulosti, kdy měli zákazníci k dispozici pouze dvě výdejní místa, jich má lékárna nyní o pět více.

„Klademe důraz na volný prodej a doplňkový sortiment. Naší snahou je, aby zákazníci odcházeli z lékárny kompletně vybaveni,“ řekl vedoucí lékárník Martin Mísař.

Oproti minulosti se rozšířila rovněž provozní doba. Od pondělí má lékárna otevřeno ve všední dny od 8 do 17 hodin.

Jak dále uvedl Martin Mísař, nemocniční lékárna začne nabízet také široké spektrum doplňků stravy.

„Mimo těchto novinek tu je řada drobností, které lidi potěší, jako například dětský koutek nebo možnost posadit se v případě čekání,“ doplnil.

Původní nemocniční lékárna vznikla v liberecké nemocnici na počátku devadesátých let a stala se jedním z jejích oddělení. Nachází se naproti pavilonu interních oborů vedle jídelny.

Jan Král, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: V nemocniční lékárně mají i nadstandardní služby

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku V nemocniční lékárně mají i nadstandardní služby

Komentáře

dalších 6 komentářů
invalida Re:Re:Jsou prostě jedničky v tom Liberci....  | 6. 12. 2007 08:54

Sednout si při čekání ? To mohou ve většině čekáren ilékáren už od minulého století. Dobrý marketing-základ spokojenosti poskytovatele. Prémie budou.

bacilus Re:Jsou prostě jedničky v tom Liberci....  | 6. 12. 2007 08:37

Ke každé transplantaci obdrží v ústavní lékárně mast na hemoroidy zdarma:)

Che Jsou prostě jedničky v tom Liberci....  | 4. 12. 2007 22:46

Podle ředitele Nečesaného přinese nemocnice i další zvýhodnění pro své klienty. Každý týden bude losováno 10-20 operací, za které bude nemocnice požadovat od ZP o 20-25% méně peněz na svůj účet. Mimo to pan ředitel slibuje, že jeho zařízení bude šetřit peníze pojištěnců. Plošně totiž sníží své požadavky na proplacení výkonů a to tak, že nemocnice bude pro ZP i klienty nejlevnější v celém kraji, možná i republice... Nejlepším (rozumněj komplexně vytěženým) klientům budou naopak jednotlivá oddělení udělovat věrnostní karty, na které budou čerpat benefity zejména v ústavní lékárně. Tam přifrčí po PC síti serie jejich elektronických receptů. Vyslovený to vzor zdravotnického systému 21.století

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné