V obcích Blatenska začne jezdit pečovatelská služba

Titulní obrázek

O starší a potřebné lidi v obcích na Blatensku se do září postará pečovatelská služba Oblastní charity ve Strakonicích. Od ledna se pak k využívání jejích služeb přidá ještě město Blatná. „Tímto krokem se teď začínají realizovat pečovatelské služby strakonické oblastní charity, po kterých byla sháňka i na blatenském venkově,“ poznamenala včera předsedkyně SOB Vladimíra Tomanová…

Blatensko –

K zajišťování tohoto úkolu získala charita grant z krajského úřadu ve výši 396 517 korun. Z těchto peněz už zakoupila vozidlo na rozvážení obědů.

V čem všem bude péče spočívat? „Nepůjde jen o rozvážení obědů. Seniorům nabízíme i další úkony, jako například nakupování, úklid, odvoz k lékaři, péči spojenou s osobní hygienou a podobně,“ informovala ředitelka OCH Olga Medlínová.

Pracovníci OCH mají dlouholeté zkušenosti v komplexní péči o seniory. „Proto kromě úkonové péče nabízíme i poskytování osobní asistence, odborné sociální poradenství, zapůjčení kompenzačních pomůcek a vše, co je třeba,“ poznamenala Olga Medlínová.

Za každou objednanou službu uhradí klienti poplatek podle ceníku stanoveného zákonem o sociálních službách.

SLÁVKA PETRÁKOVÁ, Strakonický deník

V obcích Blatenska začne jezdit pečovatelská služba
Ohodnoťte tento článek!