V Ostrově začala výstavba výjezdního střediska záchranné služby

Ilustrační foto

Poklepáním na základní kámen v Ostrově začala stavba výjezdového střediska Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Budova záchranky vznikne jako první část areálu složek integrovaného systému, v následujících letech by ji měla doplnit střediska profesionálních a dobrovolných hasičů a strážníků.

Výjezdová základna by svůj provoz mohla zahájit už na začátku příštího roku. Téměř po třech letech se základna do Ostrova vrátí z provizorního střediska v Jáchymově, řekl ČTK ředitel karlovarské záchranky Roman Sýkora.

„Zdravotnická záchranná služba bude vracet svoji výjezdovou základnu z Jáchymova zpátky do Ostrova. Je to téměř po třech letech od doby, co jsme v Jáchymově v provizorních prostorách. Budeme součástí areálu integrovaného záchranného systému v ulici Jáchymovská. Budova záchranky bude postavena jako první a bude tam sídlit výjezdová skupina s lékařem a výjezdová skupina záchranářů bez lékaře,“ řekl Sýkora. Objekt je navržen jako jednopodlažní ve tvaru písmene L, zastavěná plocha má být téměř 250 metrů čtverečních.

Ve čtvrtém největším městě kraje se 17.000 obyvateli stanoviště záchranky v posledních letech nebylo, protože původní prostory v ostrovské nemocnici již potřebám záchranky technicky nevyhovovaly. Základnu bylo proto nutné dočasně přesunout do Jáchymova. Kvůli vyššímu množství výjezdů je přitom umístění základy v Ostrově pro záchranáře výhodnější.

Náklady na stavbu jsou zhruba osm milionů korun. „Původně se odhadovaná cena základny šplhala přes deset milionů korun. Jsem rád, že se nám ji díky výběrovému řízení podařilo významně snížit,“ řekl hejtmanův náměstek Jakub Pánik (ČSSD). Karlovarský kraj se na výstavbu pokusí získat peníze z Integrovaného regionálního operačního programu. Pokud uspěje, uhradí z dotace 85 procent nákladů.

Areál, který vzniká v prostorách bývalého zahradnictví, připravuje na výstavbu na vlastní náklady město Ostrov. Do rozvedení inženýrských sítí v areálu a jeho připojení na přilehlou komunikaci vloží asi 18 milionů korun. Nutná byla také demolice budov a skleníků, které v hektarové lokalitě dříve stály. Celý areál by měl být kompletně dokončen v roce 2018.

Ohodnoťte tento článek!