Přejít na obsah

V Praze 8 vznikne první nemocnice pro lidi bez přístřeší

zpět
29.8.2011
pacient, chodba, nemocnice
zvětšitpacient, chodba, nemocniceZdroj: world-comes-down.de

pacient, chodba, nemocnice | Zdroj: world-comes-down.de

 

V Praze 8 by měla vzniknout první nemocnice pro lidi bez přístřeší. Projekt azylového domu s ošetřovatelskou službou by měl mít asi osmadvacet lůžek určených například pro doléčení bezdomovců, kteří jsou propuštěni po závažném zákroku z nemocnice.

Informaci přinesl sobotní deník Dnes (MfD). Podobné zařízení zatím v Česku neexistuje. Pražští radní už dnech schválili převod budovy patřící k penzionu pro důchodce v Ďáblicích na zařízení Centra sociálních služeb.

Nemocnice by měla první pacienty přijmout už v zimě. „Lidé bez přístřeší si tam poleží maximálně čtrnáct dnů, než se dostanou z nejhoršího. V budově bude i ordinace lékaře,“ řekl listu ředitel Centra sociálních služeb Tomáš Ján. Současně připustil, že je to trošku krok do neznáma.

Podle něj se sociální pracovníci často setkávají s tím, že zatímco běžného pacienta po závažném zákroku pošle nemocnice domů třeba za deset dnů, bezdomovce ve stejné situaci propustí už za tři dny. Takový člověk však nemá možnost domácího doléčení a odchází přímo na ulici.

Ludmila Tomešová z Centra sociálních služeb uvedla, že nejčastějšími kandidáty pro přijetí budou vedle pacientů po závažných operacích i lidé s virózou či angínou a lidé s typickým onemocněním bezdomovců, jimiž jsou bércové vředy.

Pracovníci centra v příštích dnech vypíšou výběrové řízení na rekonstrukci objektu.


Komentovat článek: V Praze 8 vznikne první nemocnice pro lidi bez…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku V Praze 8 vznikne první nemocnice pro lidi bez…

Komentáře

další 2 komentáře
Jiří Antonín Votýpka Řešit příčiny...  | 29. 08. 2011 11:40

Bezdomovectví , respektive důvody vyhnání z domovů našich občanů je nalézt a udělat vše pro jejich odstranění. To by měla umět každá civilizace. Poukazovat na to, že je to problém i jinde a proto není třeba se s tím trápit je jako by vraždy byly normální proto, že i jinde je mají a proto není třeba se tím trápit. Podívejte se jaké finanční částky končí "v mírových misích" tam kde bojují naši "hrdinové" a roznáší smrt a je až nápadné, že se vždy jedná o země kde je hodně dobré ropy nebo jiného bohatství. I malá část těchto prostředků by dokázala "řešit" vyhnanství našich občanů z domova.Modlím se za to, víc bohužel již nemohu.

Jiří Antonín Votýpka Není to diskriminace?  | 29. 08. 2011 11:32

U bezdomovců, já je označuji za vyhnance a sám vím co říkám je nutná lékařská péče nejméně z dvou důvodů. Jednak žijí v takovém prostředí až po vyhnání, a jejich organismus jistě trpí změnou podmínek. Za druhé právě nemocní bezdomovci mohou být zdrojem pro šíření nemocí mezi těmi, kteří ještě nebyli vyhnáni z domova a ze života na který byli zvyklí. Medicína je pomoc a servis nutný pro jakoukoliv lidskou komunitu, vyhnance nevyjímaje a má význam pro všechny složky lidské společnosti. Každý člověk, každý lékař by měl bez rozdílu pomáhat a lékař léčit stejně bezdomovce i člověka bydlícího i člověka bydlícího v mnoha bytech. Podle mého je to diskriminace nehodná naší společnosti přímo segregace. To pak můžete zřizovat nemocnice pro bílé, černé,rudé i žluté? Nebo to budete rozlišovat podle etnika, nebo podle výše příjmu? Nesouhlasím a stydím se za takovou politiku fašistické Nové pravice v Evropě,která poslední dobu přímo bují v České republice!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné