V Praze jedná 2000 odborníků na epilepsii

Více než 2000 odborníků na epilepsii se v Praze účastní Evropského epileptologického kongresu, který začal 11. a potrvá do 15. září. Budou diskutovat o nových poznatcích v léčbě onemocnění, kterým trpí šest milionů Evropanů. Na organizaci kongresu se podílí Česká liga proti epilepsii.

V Česku je asi 75.000 epileptiků. „Epilepsie patří mezi nejčastější mozková onemocnění a u dětí je nejčastější chronickou chorobou mozku vůbec. Ještě před 50 lety jsme uměli pomoci asi polovině nemocných, nyní až 90 procentům z nich,“ uvedl v tiskové zprávě Milan Brázdil, přednosta 1. Neurologické kliniky LF MU a FN U sv. Anny v Brně.

Dodal, že se stále nedostanou všichni pacienti k léčbě, která by jim mohla pomoci. Třicet procent epileptiků nereaguje na léky, ale o možnostech operací se řada pacientů nedozví.

Neurologové při kongresu mohou vyrazit také do Stromovky, aby 14. září pacienty podpořili Během proti epilepsii. Lékaři i veřejnost si mohou vybrat z tratí dlouhých 2,5 nebo 4,5 kilometru. Akce je zdarma, ale účastníci musejí mít na oblečení fialovou barvu, která je barvou epilepsie.

Ohodnoťte tento článek!