Přejít na obsah

V Praze začal sjezd lékařské komory, řeší krizi ve zdravotnictví

zpět
23.9.2016
*konference, kongres, rozhovor, mikrofony
zvětšit*konference, kongres, rozhovor, mikrofonyZdroj: Shutterstock

*konference, kongres, rozhovor, mikrofony | Zdroj: Shutterstock

 

V Praze začal mimořádný sjezd České lékařské komory (ČLK), který projedná personální a ekonomickou krizi zdravotnictví a možnosti jejího řešení.

Úvod sjezdu se věnoval hodnocení půlroční informační kampaně, v které komora informovala o problémech českého zdravotnictví a na které spolupracovala s najatou PR agenturou.

Cílem kampaně bylo podle prezidenta komory Milana Kubka vytvořit tlak na politiky, aby začali řešit problémy tuzemského zdravotnictví, mezi které podle komory patří především podfinancování systému a nedostatek kvalifikovaného personálu. Ke kampani vznikla speciální webová stránka, část propagace se soustředila i na sociální sítě. Zástupci PR agentury dnes výsledky kampaně, ohlasy médií a veřejnosti i množství oslovených lidí hodnotili kladně.

Komora agentuře zaplatila zřejmě přes milion korun. Celkem 951.700 korun na kampaň přispěla okresní sdružení ČLK, další peníze šly podle mluvčího ČLK Michala Sojky z centrály.

Následovat by v programu sjezdu mělo představení krizového plánu, který by měl aktuální problémy zdravotnictví řešit. Návrhy řešení, které by měly zajistit více peněz ve zdravotnictví a jejich spravedlivé rozdělování, či reformu vzdělávání lékařů a sester, na sjezdu představí prezident komory Kubek.

Zhruba 300 delegátů se sešlo v čtyřhvězdičkovém hotelu Clarion, kde měli v minulosti své kongresy například občanští demokraté.


Komentovat článek: V Praze začal sjezd lékařské komory, řeší krizi…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku V Praze začal sjezd lékařské komory, řeší krizi…

Komentáře

1 komentář
MUDr. Bohumír Šimek Tak jsem tu napsal celý elaborát a je pryč!  | 23. 09. 2016 10:15

Ono je to vlastně jedno. Naši politici skutečnou reformu zdravotnictví nejsou ochotni provést. Tak proč o ní informovat, že? Tak si klidně žijte iluzí dostupnosti kvalitní zdravotní péče zadarmo pro bohaté i chudé. Zatím to odnášejí jen lékaři. Ale odnesou to především pacienti. Bohužel! Příspěvek je v piheli. Ale co na tom, že?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné