V Prostějově končí první část opravy rehabilitace, začíná další

Operační sál C Nemocnice Prostějov s instalací antibakteriálního skla

V prostějovské nemocnici skončila v těchto dnech první etapa rozsáhlé rekonstrukce centra léčebné rehabilitace. Pacientům přinesla zmodernizovanou ambulantní přízemní část oddělení. V opravách se však bude pokračovat. Druhá etapa zahrnuje rekonstrukci lůžkové části rehabilitace.

Oddělení se v době oprav uzavírat nebude. Celý projekt by měl být hotov v září a vyžádá si 25 milionů korun. Pacienti by se měli dočkat především komfortnějšího prostředí, řekl dnes ČTK Tomáš Želazko ze společnosti Agel, která nemocnici vlastní.

V první části oprav se vyměnila vzduchotechnika, inženýrské sítě a podlaha. „Pacienti ale nejvíce ocení nové šatny, které budou nově zcela samostatné pro klienty, kteří míří na vodoléčbu, a klienty, kteří absolvují jiné rehabilitační procedury. A k dispozici bude také zcela nový bazén,“ uvedl hlavní správce Středomoravské nemocniční Vladimír Olejníček.

Stavba nyní podle Želazka vstupuje do druhé etapy, při které stavbaři zrekonstruují lůžkovou část rehabilitačního oddělení. Oddělení se přitom zavírat nebude, pacienti budou přesunuti do jiných prostor. „Pro jejich hospitalizaci využijeme lůžkový fond chirurgických oborů. Chtěli bychom však všechny požádat o toleranci a trpělivost s ohledem na stavební provoz a dočasně ztížené podmínky na oddělení. Konečný výsledek však přinese další zkvalitnění poskytované péče,“ uvedl předseda představenstva Středomoravské nemocniční Tomáš Uvízl.

Centrum léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov nabízí široké spektrum rehabilitačně terapeutických možností. Součástí oddělení je pracoviště ergoterapie zaměřené na výcvik všedních denních činností a testování zbytkového funkčního potenciálu u trvale postižených pacientů.

Nemocnici v Prostějově má spolu se zdravotnickými zařízeními v Přerově a Šternberku v dlouhodobém pronájmu od kraje společnost Agel ocelářského magnáta Tomáše Chrenka. Kraj Agelu nemocnice pronajímá prostřednictvím jeho dceřiné společnosti Středomoravská nemocniční. Na začátku února letošního roku se Agel stal také novým majitelem nemocnice v Jeseníku.

Ohodnoťte tento článek!