Z regionů: V říčanské nemocnici by mohl vzniknout nový lůžkový pavilon

výkres, návrh, design, architektura, rys, plán

Říčanská nemocnice by se mohla rozšířit o nový pavilon s 25 lůžky. Vznikl by na místě někdejší kotelny, kterou je třeba zlikvidovat. Studie počítá i s vybudováním ústavní lékárny, parkovacích ploch a nové regulační plynové stanice. Náklady jsou odhadovány na 40 milionů korun, město ale v současnosti tyto prostředky nemá. Na investici by si mohlo půjčit a zvýšit nájem provozovateli zařízení, sdělila ČTK mluvčí říčanské radnice Adéla Michalová.

„Jednou z možností by mohlo být, že by město požádalo o bankovní úvěr, ručilo by novou stavbou a zvýšilo nájem provozovateli nemocnice. V nájmu by tak byla promítnuta hodnota majetku,“ uvedl vedoucí odboru správy majetku města Evžen Heyrovský.

Nemocnice, kterou od roku 2005 provozuje akciová společnost Nemocnice Říčany, se také dlouhodobě potýká s téměř nefunkčním výtahem, který je na pokraji životnosti. Zastupitelé proto rozhodli, že město nemocnici přispěje 800.000 korun na jeho generální rekonstrukci. Celkové náklady jsou více než 1,2 milionu korun, zbytek doplatí nájemce.

Do budoucna se uvažuje také o zbourání staré vily v areálu nemocnice, která je vzhledem ke stavebnímu stavu naprosto neefektivní pro jakoukoli investici. Na jejím místě by mohl vzniknout park, jenž by sloužil pacientům a jejich rodinám.

Akciovou společnost Nemocnice Říčany založily firmy Comfort Care a MediCentrum Praha. Smlouvu s ní město uzavřelo na 30 let. Nemocnice poskytuje pacientům služby v oboru interna a chirurgie. Má laboratoř, rehabilitaci a rentgen.

Ohodnoťte tento článek!