V Roudnici bude nová základna lékařské záchranné služby

V Roudnici nad Labem na Litoměřicku bude nová výjezdová základna lékařské záchranné služby. Nyní vyjížděké sanitky ze stanoviště, které má kraj pronajaté. Radní Ústeckého kraje rozhodli o zahájení veřejné zakázky na stavbu základny, která by měla přijít na 19,4 milionu korun.

ČTK to řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

„Stavět se začne zřejmě na přelomu července a srpna poblíž roudnického letiště v ulici Žižkova. Ukončení stavebních prací předpokládáme po deseti měsících od předání stavby,“ uvedla mluvčí. Zdravotníci by se tak do nového objektu mohli stěhovat v polovině příštího roku.

Nové stanoviště záchranky kraj plánuje postavit také v Lovosicích na Litoměřicku. „Jakmile budou vyřešeny všechny otázky ohledně pozemku, začne územní a stavební řízení,“ uvedla mluvčí.

Od února slouží moderní zázemí s novou technikou záchranné službě v Děčíně. Stavba výjezdové stanice, která obsluhuje spádovou oblast se zhruba 60.000 obyvateli, stála 20,8 milionu korun. Záchranná služba v Ústeckém kraji vyjíždí z 21 základen a za celý loňský rok absolvovala 80.000 výjezdů.

V Roudnici bude nová základna lékařské záchranné služby
Ohodnoťte tento článek!