Přejít na obsah

V Rožnově p. Radhoštěm začala stavba nového sídla záchranky

zpět
10.9.2014
Jeřáb, stavba, výstavba, stavební práce
zvětšitJeřáb, stavba, výstavba, stavební práce
Autor: Johannes Vermeer

Jeřáb, stavba, výstavba, stavební práce | Autor: Johannes Vermeer

 

V Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku začala stavba výjezdové základny zdravotnické záchranné služby. Nový objekt nahradí stávající nevyhovující základnu, přijde na 17 milionů korun, v provozu by mohl být v červnu příštího roku, sdělil ČTK krajský ředitel záchranné služby Josef Valenta.

Projekt získal evropskou dotaci 11 milionů korun, zbytek nákladů pokryje kraj. „Stávající nevyhovující prostory výjezdové základny v objektu městské polikliniky nahradíme novými třemi výjezdovými stáními pro záchranku v temperovaném stavu, což se pozitivně projeví v menším opotřebení sanitek a ve větším komfortu vůči našim pacientům,“ uvedl Valenta. Záchranáři získají lepší zázemí i dostatečné prostory pro přístroje a zařízení. Součástí objektu bude také lékařská pohotovostní služba.

Zřízení nové základny ocenila rožnovská starostka Markéta Blinková (ODS). „Rožnovsko se nachází v nádherné krajině, která je ale místy těžko dostupná. Vybudování nové výjezdové základny může zachránit mnoho životů, protože mimo jiné zkrátí dojezdové časy k pacientům,“ uvedla.

V letošním roce se začne stavět také stanoviště záchranky v Morkovicích-Slížanech na Kroměřížsku. „V příštím roce by měly následovat Buchlovice a Suchá Loz. Někdy na rok 2016 je plánována výstavba na Slušovicku, ale to ještě není dořešeno. Tím by byla síť stanovišť záchranky v kraji kompletní,“ řekl dnes ČTK hejtmanův náměstek Lubomír Nečas (SPO).


Komentovat článek: V Rožnově p. Radhoštěm začala stavba nového…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné