Přejít na obsah

V tendru pro středočeské nemocnice se čeká na další analýzu

zpět
10.4.2011
otazník, klávesnice, počítač
zvětšitotazník, klávesnice, počítačZdroj: www.javatuning.com

otazník, klávesnice, počítač | Zdroj: www.javatuning.com

 

Výběrové řízení na jednotnou komunikační infrastrukturu středočeských nemocnic za 35 milionů korun se komplikuje. Hodnoticí komise si od jednoho z účastníků vyžádala doplňující informace, po jejich obdržení ale zjistila, že k nim potřebuje právní analýzu.

Kvůli zpracování posudku se rozhodnutí opět posouvá, nepadne dříve než na konci příštího týdne, řekl ČTK mluvčí krajských nemocnic Patrik Tomšů.

Antimonopolní úřad nedávno našel v tendru chyby a zrušil rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky. Soutěž původně vyhrálo sdružení GTS Novera a T-Mobile. Tendr následně napadla Telefónica O2, jejíž nabídka skončila druhá v pořadí. Podle firmy vítěz tendru GTS Novera a T-Mobile nesplnil zadávací podmínky v oddílu týkajícím se sankčních pokut za nedodržení všech podmínek plnění zakázky.

Byla proto ustavena nová hodnoticí komise, která si vyžádala právní rozbor k nabídkám uchazečů. Po jeho obdržení však nerozhodla, protože si od konsorcia GTS Novera a T-Mobile ještě vyžádala objasnění některých záležitostí, jež byly součástí navrhovacích podmínek. Na doplnění administrativních záležitostí dostal uchazeč čas do 7. dubna, poté měla komise opět zasedat a zaujmout konečné stanovisko, které by předložila krajské radě. To se ale nestalo. Odpověď konsorcia byla podle Tomšů velmi obsáhlá, a komise si k ní proto vyžádala podpůrnou právní analýzu.

„Komise dospěla k závěru, že není možné udělat rozhodnutí od stolu, ale celou tu zprávu konsorcia podává k advokátní kanceláři, která zastupuje krajskou nemocnici. Právníci udělají posudek na to, zda ty argumenty jsou v souladu se zadávací dokumentací,“ uvedl mluvčí. Konečné rozhodnutí komise se tak znovu odkládá, očekávat ho lze nejdříve v závěru příštího týdne, dodal.

Antimonopolní úřad v tendru nenašel chyby poprvé. Už loni v létě konstatoval, že nebyly splněny podmínky pro zrušení zadávacího řízení. Soutěž proto musela pokračovat, přestože ji zadavatel zamýšlel zrušit.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: V tendru pro středočeské nemocnice se čeká na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné