V tendru pro středočeské nemocnice se čeká na další analýzu

otazník, klávesnice, počítač

Výběrové řízení na jednotnou komunikační infrastrukturu středočeských nemocnic za 35 milionů korun se komplikuje. Hodnoticí komise si od jednoho z účastníků vyžádala doplňující informace, po jejich obdržení ale zjistila, že k nim potřebuje právní analýzu.

Kvůli zpracování posudku se rozhodnutí opět posouvá, nepadne dříve než na konci příštího týdne, řekl ČTK mluvčí krajských nemocnic Patrik Tomšů.

Antimonopolní úřad nedávno našel v tendru chyby a zrušil rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky. Soutěž původně vyhrálo sdružení GTS Novera a T-Mobile. Tendr následně napadla Telefónica O2, jejíž nabídka skončila druhá v pořadí. Podle firmy vítěz tendru GTS Novera a T-Mobile nesplnil zadávací podmínky v oddílu týkajícím se sankčních pokut za nedodržení všech podmínek plnění zakázky.

Byla proto ustavena nová hodnoticí komise, která si vyžádala právní rozbor k nabídkám uchazečů. Po jeho obdržení však nerozhodla, protože si od konsorcia GTS Novera a T-Mobile ještě vyžádala objasnění některých záležitostí, jež byly součástí navrhovacích podmínek. Na doplnění administrativních záležitostí dostal uchazeč čas do 7. dubna, poté měla komise opět zasedat a zaujmout konečné stanovisko, které by předložila krajské radě. To se ale nestalo. Odpověď konsorcia byla podle Tomšů velmi obsáhlá, a komise si k ní proto vyžádala podpůrnou právní analýzu.

„Komise dospěla k závěru, že není možné udělat rozhodnutí od stolu, ale celou tu zprávu konsorcia podává k advokátní kanceláři, která zastupuje krajskou nemocnici. Právníci udělají posudek na to, zda ty argumenty jsou v souladu se zadávací dokumentací,“ uvedl mluvčí. Konečné rozhodnutí komise se tak znovu odkládá, očekávat ho lze nejdříve v závěru příštího týdne, dodal.

Antimonopolní úřad v tendru nenašel chyby poprvé. Už loni v létě konstatoval, že nebyly splněny podmínky pro zrušení zadávacího řízení. Soutěž proto musela pokračovat, přestože ji zadavatel zamýšlel zrušit.

Ohodnoťte tento článek!