Přejít na obsah

V trutnovské nemocnici cvičně evakuovali pacienty ARO

zpět
29.7.2016
*lékařky, sestry, nemocnice, chodba, pacient
zvětšit*lékařky, sestry, nemocnice, chodba, pacientZdroj: Shutterstock

*lékařky, sestry, nemocnice, chodba, pacient | Zdroj: Shutterstock

 

Podle požadavků Hasičského záchranného sboru je trutnovská nemocnice povinna provádět nácvik evakuace svých pacientů a zaměstnanců na jednotlivých odděleních. „Pro letošní rok jsme vybrali oddělení ARO, kde je případná evakuace pacientů složitá,“ říká technický náměstek Miroslav Chrapan.

TISKOVÁ ZPRÁVA

„Jedná se o jedno z nejnáročnějších oddělení vzhledem ke skladbě pacientů - bývají v bezvědomí, jsou nepohybliví, napojení na přístroje udržující jejich životní funkce a i s těmito přístroji musí být evakuováni,“ vysvětluje manažerka kvality Jarmila Ročková.

Nácvik byl podle ní součástí přípravy nemocnice na podzimní akreditaci Spojenou akreditační komisí. „Jeden z požadovaných standardů z oblasti řízení rizik je, aby zařízení umělo zajistit účinnou a rychlou evakuaci pacientů i zaměstnanců v případě požáru,“ uvedla Jarmila Ročková a dodala: „V popředí našeho zájmu je stále bezpečí pacientů.“

Cílem nácviku bylo například zjistit dostatečnou průchodnost a označení únikových cest, najít shromaždiště pro evakuované, ověřit si spolupráci s hasičským záchranným sborem. „Akce se zaměřila na denní doby, kdy je oddělení nějak oslabené, například se jedná o nejmenší obsazení personálem, což jsou noci či víkendy. Každý ze zaměstnanců musí znát své povinnosti v této situaci. A členové Hasičského záchranného sboru spolu se zdravotníky ladí a optimalizují své postupy s ohledem na zdravotní stav pacientů,“ uvedla manažerka kvality.

Profesionální hasiči při nácviku nejenom dohlíželi, ale také kontrolovali, zda je v souladu s dokumentací. „Tato kontrola nám slouží k zjištění možných nedostatků a nastavení nápravních opatření,“ dodal Miroslav Chrapan s tím, že praktický nácvik proběhl bez větších závad.


Komentovat článek: V trutnovské nemocnici cvičně evakuovali…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné