Václav Řičář: Nemocnici v Mladé Boleslavi čekají jen drobné změny

Řízením mladoboleslavského Sdružení zdravotnických zařízení, pod které spadá Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi, je až do ukončení výběrového řízení pověřen dřívější zástupce ředitele Raduan Nwelati. Jak si v tomto přechodném období asi nejsledovanější okresní zařízení stojí?

Mladá Boleslav – Na to odpovídal mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Nastaly po odchodu ředitele Luďka Nečesaného a po nástupu pana Nwelatiho v nemocnici nějaké radikální změny?

Žádné radikální změny nenastaly.

A chystají se?

Podle mých informací se nic podobného nechystá. To se týká jak ekonomické, tak lékařské sféry. Nepřipravují se ani zásadní změny v personální oblasti. Nový ředitel je profesí lékař, takže přikládá velký důraz na vztah a chování zdravotnického personálu k pacientům. Proto připravujeme řadu drobných změn, které zvýší pohodlí pacientů, zkrátí délku čekacích dob v ambulancích a objednacích lhůt na vyšetření a plánované zákroky. Jako jedna z krajských nemocnic bychom měli být vybaveni magnetickou rezonancí, což je další zkvalitnění péče.

Kdy se tak stane?

Přesnější termín pořízení magnetické rezonance závisí na způsobu financování, chceme však, aby to bylo co nejdříve.

Připravujete ještě něco dalšího?

Blíží se dokončení dlouhodobě připravovaných projektů – mamocentra pro prevenci rakoviny prsu i endocentra pro léčbu nemocí zažívacího ústrojí. Obdrželi jsme dotaci od Středočeského kraje, proto plánujeme částečné dokončení rekonstrukce budovy staré chirurgie a rozšíření nynějšího oddělení ORL.

Kdo kromě doktora Nwelatiho ještě kandiduje na pozici ředitele SZZ?

To je spíše otázka pro našeho zřizovatele, který výběrové řízení pořádá. Z naší nemocnice vím pouze o kandidatuře doktora Nwelatiho.

Boleslavský deník, JIŘÍ MACEK

Ohodnoťte tento článek!