Vakcína se vyvíjí

V současné době jediným bezprostředním lékem pro ptačí chřipku je antivirotikum Tamiflu. Lék je na lékařský předpis. Lék stojí asi tisíc korun za jedno balení, v němž je deset tobolek. Stát má v zásobě již 650 000 balení a nakoupí dalších 1,4 miliónu dávek…

Z toho letos 600 000 a v roce 2007 dalších 800 000. Pro 20 procent populace tedy bude tento přípravek zajištěn.

Léčba přípravkem tamiflu musí být zahájena do 48 hodin po nástupu příznaku. Pak je nejúčinnější.

Dávek bude dost

Vakcína proti viru H5N1 se zatím vyvíjí. Vyráběla by se až v případě, kdyby ptačí virus přeskočil z člověka na člověka. Pak by se začalo i s preventivním očkováním.

Stát má zajištěno v prvním kole nákup 2,5 miliónu dávek a další zajišťuje. Pandemickou vakcínu by dostalo 60 procent obyvatel zdarma, mezi nimi ti, kteří zajišťují chod státu, například zdravotníci, energetici, výrobci potravin, ale také by ji dostaly děti a mladiství a dále osoby, které jsou chronicky nemocné.

Zbylých 40 procent obyvatel by si vakcínu muselo koupit.

Právo

Alois Komorous, klinický farmaceut

dobrý den, je sice hezké, že uvádíte lék Tamiflu proti ptačí chřipce. Vaše informace jsou však v dosti příkrém rozporu s informacemi na „www.impf-report.de“, kde uvádí, že Tamiflu má řadu nežádoucích účinků, včetně úmrtí v souvislosti s jeho užitím. Pak mi může být jedno, zda doplatím na ptačí chřipku anebo na Tamiflu – mně osobně NESMÍ do domu. V každém případě české úřady příliš důvěry ve zvládání této chřipky nebudí.

Možná, že laik na to skočí, ale mně to bohužel až příliš připomíná zamlžování a zkreslování informací z minulého režimu. další seriózní info i na http://www.impfkritik.de/grippe/

Ohodnoťte tento článek!