Přejít na obsah

Vary i Sokolov již řekly ano chebské radioterapii

zpět
8.6.2001

...Jak ředitel karlovarské okresní nemocnice, tak i jeho kolega ze Sokolova počítají s tím, že i v budoucnu zůstane Okresní nemocnici v Chebu radioterapie s celokrajskou působností. To nám včera potvrdil také psycholog PhDr. Ján Pobežal z Chebu, který je spolu s dalšími zástupci z Chebska...

CHEB - Z dobrých zdrojů jsme se dozvěděli potěšující zprávu. Jak ředitel karlovarské okresní nemocnice, tak i jeho kolega ze Sokolova počítají s tím, že i v budoucnu zůstane Okresní nemocnici v Chebu radioterapie s celokrajskou působností. To nám včera potvrdil také psycholog PhDr. Ján Pobežal z Chebu, který je spolu s dalšími zástupci z Chebska - ředitelem okresní nemocnice inženýrem Milanem Buršou a MUDr. Františkem Matějovičem - členem nově ustanovené zdravotní komise zastupitelstva Karlovarského kraje.

„Naše komise dostala za úkol připravit koncepci zdravotnictví nového kraje a jeho orgánům již doporučila vyhlášení výběrového řízení na zpracovatele koncepce. Základní zadání: tři stávající okresní nemocnice, každá s určitou prioritou,“ uvedl dr. Pobežal.

Nutnou podmínkou k tomu, aby mohlo radioterapeutické oddělení v chebské nemocnici fungovat na úrovni, na jakou je připraveno, je podle dr. Pobežala zakoupení lineárního urychlovače. Tento ozařovací přístroj, který ničí nádory s větší přesností a s menší škodlivostí pro pacienta, stojí asi 40 milionů korun, když dalších pět milionů si mají vyžádat související stavební úpravy.

„Ano“ již tedy do budoucna dostaly jak samotná chebská nemocnice, tak i její radioterapie a podle posledních zpráv z Prahy i lineární urychlovač. A to je jistě po řadě nepovzbudivých zpráv ze zdravotnictví na Chebsku určitě potěšující.

MARTINA KUŽELOVÁ, Chebský deník, 8.6.2001


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Chebský deník

Komentovat článek: Vary i Sokolov již řekly ano chebské…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné