Přejít na obsah

Ve "fakultce" šetří diskriminaci lékařů, kteří si dělají atestaci

zpět
4.6.2010
lékaři, chodba, výpověď
zvětšitlékaři, chodba, výpověďZdroj: www.rwd.com

lékaři, chodba, výpověď | Zdroj: www.rwd.com

 

Královéhradeckou fakultní nemocnici, stejně jako řadu dalších fakultních nemocnic v celé republice, si vzala na paškál inspekce práce. Důvod je jednoduchý: Podezření, že jejich ředitelé uzavírají nevýhodné pracovní smlouvy se soukromými lékaři, kteří si zde dělají atestace, jež potřebují pro své praxe.

„Prověřujeme pracovní smlouvy a podmínky, za jakých zde tito lékaři pracují. Jen v královéhradecké fakultní nemocnici prošetřujeme zhruba padesátku případů. Máme podezření, že ačkoliv podle smluv mají odvést jen například desetinový úvazek, pracují zde ve dne v noci a zadarmo,“ uvedl ředitel východočeského inspektorátu práce Jaroslav Nečas.

Ředitelé fakultních nemocnic mohou podle něj zneužívat situace, kdy vědí, že lékaři atestaci potřebují, a proto na nevýhodné podmínky přistoupí.

Lékařům připravujícím si atestaci, kteří jsou v zaměstnaneckém poměru, podobné riziko nehrozí. Běží jim plat z domovské nemocnice, kde mají uzavřenou pracovní smlouvu na plný úvazek.

Tato nemocnice na uvolnění svého lékaře doplácí, fakultní nemocnice si naopak zadarmo pomůže. To však inspektorátu nevadí - lékařům plat běží.

„Výsledky kontrol zatím nemáme, ale nemyslím si, že bychom se dopustili závažnějších prohřešků,“ řekl ředitel královéhradecké fakultní nemocnice Roman Prymula.

„Více říct nemůžeme, na nějaké výstupy z kontrol je brzy,“ dodal Nečas.


Komentovat článek: Ve "fakultce" šetří diskriminaci lékařů, kteří…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Ve "fakultce" šetří diskriminaci lékařů, kteří…

Komentáře

další 2 komentáře
k.k.k. no ono to tak nejak bude.  | 4. 06. 2010 18:28

uvazek 0,1 je zcela jasny, to mam overeno. Prace 8 hodin je take jasnych. Sluzby- jak kdy. Takze v podstate neni Dubsky a ani inspekce daleko od pravdy. Vite, ono to je tezke. Kdyz dojde na krajeni chleba, tak nikdo nic nevedel a vsichni mladi delali prescasy o sve vuli a mohou za vse sami. Jenze, co byste chtel. Byvaly reditel Hegr neresil chlastajiciho sefa kliniky,ci primare (minimalne byli 2), delal ze nevi o rozkradani a mala domu jinde v nemocnici, kdyz se ho optate, bude delat mrtveho brouka. Nebo opravdu nevedel? Tak co lze chtit...

Baalamut to je nějaký divný  | 4. 06. 2010 10:49

že by padesátka soukromých lékařů bez atestace (?!) uzavřela smlouvu na 0,1, dělala ve dne v noci zadarmo...to si asi novinář popletl.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné