Přejít na obsah

Ve Fakultní nemocnici Ostrava opravují za 56 mil. polikliniku

zpět
2.10.2015
chodba, nemocnice
zvětšitchodba, nemocniceZdroj: Shutterstock

chodba, nemocnice | Zdroj: Shutterstock

 

V areálu Fakultní nemocnice Ostrava opravují polikliniku, která je jedním z nejrozsáhlejších objektů v nemocnici. Modernizace za více než 56 milionů korun by měla skončit ještě v průběhu letošního roku, následovat budou další chystané úpravy. ČTK o tom informoval mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

„V první polovině září bylo vyměněno zhruba 80 procent oken a zateplena střecha i odpovídající část obvodového pláště. V druhé polovině září polikliniku Fakultní nemocnice Ostrava čeká i výměna všech vstupních dveří a prosklených výplní a dokončení zateplení fasády a střech,“ uvedl Oborný. Nemocnice plánuje, že by v budoucnu některé prostory polikliniky, například uzavřené čekárny, byly klimatizovány. S těmito úpravami chce ale začít až v příštím roce a provádět je zřejmě bude na etapy, protože by měly stát asi 22 milionů korun.

Mluvčí uvedl, že kromě polikliniky byly v nemocnici renovovány i obě přistávací plochy pro vrtulníky. U heliportu za onkologickou klinikou byla vybudována zcela nová přistávací plocha, příjezdová cesta a upraveno bylo i okolí. Heliport u urgentního příjmu má kvalitnější povrch i novou rampu pro nájezd techniky na plochu.

„Součástí obou rekonstrukcí byla i komplexní oprava mostu - příjezdové cesty k urgentnímu příjmu, která byla opatřena kvalitní hydroizolací, odvodněním a novým živičným povrchem,“ podotkl Oborný. Na investici za celkem 17 milionů korun získala nemocnice evropskou dotaci. S pomocí evropských peněz pak nemocnice za 7,6 milionu korun bez DPH zateplila i objekt centrální kuchyně.

„V objektech polikliniky a centrální kuchyně si zvykli hnízdit rorýsi obecní. Protože zateplení jim hnízdění znemožnilo, chystáme se na obou zrekonstruovaných budovách umístit několik budek, v nichž by zástupci tohoto chráněného druhu našli svůj domov,“ uvedl Oborný. Dodal, že za dalších 3,6 milionu korun se v areálu zatepluje i budova patologie.


Komentovat článek: Ve Fakultní nemocnici Ostrava opravují za 56…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné