Přejít na obsah

Ve Sněmovně dnes o zrušení poplatků

zpět
12.2.2008

Poslanecká sněmovna by se dnes měla zabývat návrhem zákona poslanců ČSSD na zrušení všech poplatků ve zdravotnictví, které ve výši 30, 60 a 90 Kč platíme od ledna. "Navrhujeme jejich kompletní zrušení," řekl Právu David Rath, stínový ministr zdravotnictví za ČSSD a předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví...

Sněmovna už minulé úterý měla návrh zákona projednat, ale pro nemoc ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) projednávání odložila. Julínek už je však zdráv, a tak nic nebrání projednávání zákona. Sociální demokraté mají šanci, aby návrh Sněmovna pustila do tzv. druhého čtení.

V něm se podávají pozměňovací návrhy. S poplatky ve zdravotnictví mají určitý „problém“ i přeběhlíci z ČSSD Michal Pohanka a Miloš Melčák a také poslanec KDU-ČSL Ludvík Hovorka. Ten sice nesouhlasí se zrušením všech poplatků, jak navrhuje ČSSD, ale rád by, aby z jejich placení byly vyřazeny děti do 18 let.

„Proto nejsem pro zamítnutí návrhu ČSSD již v prvním čtení. Chci, aby návrh prošel do druhého čtení a diskutovalo se o úpravách poplatků,“ řekl Hovorka Právu.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Ve Sněmovně dnes o zrušení poplatků

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ve Sněmovně dnes o zrušení poplatků

Komentáře

dalších 6 komentářů
P51 P51 Re:Re:Zrušení poplatků  | 13. 02. 2008 18:04

Asi proto že ty lékárny ještě nemají spočítané protože se množíte víc jak cikáni a kdo to má uhlídat.

BLB Re:Rušení poplatků  | 13. 02. 2008 08:33

Poplatky sem, poplatky tam. Poplatky nestojí za řeč. Poplatky jen mlží, aby nebylo vidět, co se děje. Hlavně, že volíme Václava Klause s kontinuitou. Jan Švejnar by bohužel mohl přinést změnu a světlo. Zatím potřebujeme tmu, než nastane promlčení našich skutků.

Lubomír Konečný Rušení poplatků  | 13. 02. 2008 07:23

Regulační poplatek je sankční princip,který však primárně zaměstnává laickou i odbornou veřejnost před diskusí privatizace zdravotnictví.Vzhledem k záměru zavedení těchto(RP) je toto alarmující. Pokud by mělo dojít k zavedení spoluúčasti,event.definici poskytování péče nad rámec zdrav.pojištění,navíc k diskusi nikoli diktátu stran budoucnosti zdrav.péče ,potom by zde byl jev konstrukce a definice s možností provedení opravdové reformy. Nutno podotknout ,že soc dem.: 1.dr. Ráth deklaroval nutnost spoluúčasti pacienta(všimnout si,že regulační poplatky však nejsou spoluúčast). 2.z dílny dr.Emerové vyšla koncepce ztažení souákromých lékařů do městských poliklinik s "výkupem" ordinací privátních lékařů(modrý obojek střídán oranžovorudým). Naše politická scéna se může pyšnit čímkoliv jiným,než snahou docíliti norm. chodu jakékoliv struktury státu.Vše je podloženo osobními zájmy.Neexistuje osobní zodpovědnost,zodpovědnost za event.chybné rozhodnutí politika.A tak může být rozhodnotí jakékoliv,hlavně,když to sype.Jediná starost je to řádně zakamuflovat.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné