Ve Sněmovně dnes o zrušení poplatků

Titulní obrázek

Poslanecká sněmovna by se dnes měla zabývat návrhem zákona poslanců ČSSD na zrušení všech poplatků ve zdravotnictví, které ve výši 30, 60 a 90 Kč platíme od ledna. „Navrhujeme jejich kompletní zrušení,“ řekl Právu David Rath, stínový ministr zdravotnictví za ČSSD a předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví…

Sněmovna už minulé úterý měla návrh zákona projednat, ale pro nemoc ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) projednávání odložila. Julínek už je však zdráv, a tak nic nebrání projednávání zákona. Sociální demokraté mají šanci, aby návrh Sněmovna pustila do tzv. druhého čtení.

V něm se podávají pozměňovací návrhy. S poplatky ve zdravotnictví mají určitý „problém“ i přeběhlíci z ČSSD Michal Pohanka a Miloš Melčák a také poslanec KDU-ČSL Ludvík Hovorka. Ten sice nesouhlasí se zrušením všech poplatků, jak navrhuje ČSSD, ale rád by, aby z jejich placení byly vyřazeny děti do 18 let.

„Proto nejsem pro zamítnutí návrhu ČSSD již v prvním čtení. Chci, aby návrh prošel do druhého čtení a diskutovalo se o úpravách poplatků,“ řekl Hovorka Právu.

Právo

Ve Sněmovně dnes o zrušení poplatků
Ohodnoťte tento článek!