Ve středočeských nemocnicích se chystají investice za 420 milionů

Ve středočeských krajských nemocnicích se letos plánují investice za více než 420 milionů korun. Počítá se mimo jiné s rozšířením nemocnice v Mladé Boleslavi nebo nemocniční lékárny v Benešově.

Nejvíc peněz z krajských nemocnic bude letos investovat zařízení v Mladé Boleslavi – přes 153 milionů. Většina peněz, 128 milionů, bude použita na výstavbu pavilonu číslo pět. Nemocnice kromě toho vybuduje nový centrální příjem pacientů a upraví prostory odběrových míst.

Podle hejtmančina náměstka pro zdravotnictví Martina Kupky (ODS) je řada investic zcela nezbytná, například rozšíření lékárny benešovské nemocnice. „Její současná prostorová kapacita je nedostatečná, a navíc v rozporu s předpisy Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Pokud bychom ji nerozšířili, hrozily by nemocnici finanční sankce, a v krajním případě i uzavření lékárny,“ upozornil Kupka.

Rozšíření lékárny bude stát asi 12 milionů a kromě toho se v Benešově budou opravovat porodní boxy a mezioborová jednotka intenzivní péče. Celkově se v nemocnici plánují investice za 28,6 milionu korun.

Investice za 105 milionů korun čekají příbramskou nemocnici. Pokračovat bude oprava křídla D4 monobloku s ambulancemi a zákrokovými sály. V plánu je i snížení energetické náročnosti některých budov.

Kolínská nemocnice nakoupí zdravotnické technologie pro pavilon N za 86,7 milionu korun. Také kladenská nemocnice chce letos investovat hlavně do nákupu nové zdravotnické technologie. Čeká ji i rekonstrukce patologie, zateplení dvou pavilonů a obnova vozového parku, vše za 47,5 milionu.

Ohodnoťte tento článek!