Ve Vinohradské nemocnici postaví moderní traumacentrum

Titulní obrázek

Vinohradská nemocnice chce získat peníze na nové traumacentrum z prodeje či pronájmu některých pavilónů. Do tří let by měl ve fakultní Vinohradské nemocnici, částečně na pozemcích zdarma pronajatých pražským magistrátem, vzniknout supermoderní pavilón traumacentra…

Stavba za 3,6 miliardy korun plus další miliardu potřebnou na vybavení přístroji a technikou, by měla obsahovat i tolik potřebný tzv. Emergency příjem včetně heliportu.

Peníze na stavbu má poskytnout resort zdravotnictví ze své položky tzv. strategických investic. Částečně se má na stavbě podílet finančně i sama nemocnice. Ta předpokládá, že by peníze získala prodejem nebo pronájmem pavilónů, které by se uvolnily po přestěhování do nového objektu.

Další variantou je i převedení budov k výuce na 3. lékařskou fakultu UK.

„Postavením tohoto objektu se Vinohradská nemocnice stane jednou z nejmodernějších nemocnic v celé České republice,“ řekla ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, která kvůli oznámení o stavbě nového pavilónu včera osobně přijela do Vinohradské nemocnice.

Do nového traumacentra s kapacitou 770 lůžek, z toho 20 na ARO a 12 na Emergency příjmu, mají být také přestěhovány některé současné nemocniční pavilóny, např. chirurgie – včetně plastické – a dále neurologie, ortopedie, ARO, kardiologie, gynekologie, urologie, rehabilitace, onkologie, zubní a kardiochirurgie. Místo zde zbude také na šedesát míst pro ambulanci.

Petr Blahuš, Právo

Ve Vinohradské nemocnici postaví moderní traumacentrum
Ohodnoťte tento článek!