Přejít na obsah

Ve Vinohradské nemocnici postaví moderní traumacentrum

zpět
21.8.2009

Vinohradská nemocnice chce získat peníze na nové traumacentrum z prodeje či pronájmu některých pavilónů. Do tří let by měl ve fakultní Vinohradské nemocnici, částečně na pozemcích zdarma pronajatých pražským magistrátem, vzniknout supermoderní pavilón traumacentra...

Stavba za 3,6 miliardy korun plus další miliardu potřebnou na vybavení přístroji a technikou, by měla obsahovat i tolik potřebný tzv. Emergency příjem včetně heliportu.

Peníze na stavbu má poskytnout resort zdravotnictví ze své položky tzv. strategických investic. Částečně se má na stavbě podílet finančně i sama nemocnice. Ta předpokládá, že by peníze získala prodejem nebo pronájmem pavilónů, které by se uvolnily po přestěhování do nového objektu.

Další variantou je i převedení budov k výuce na 3. lékařskou fakultu UK.

„Postavením tohoto objektu se Vinohradská nemocnice stane jednou z nejmodernějších nemocnic v celé České republice,“ řekla ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, která kvůli oznámení o stavbě nového pavilónu včera osobně přijela do Vinohradské nemocnice.

Do nového traumacentra s kapacitou 770 lůžek, z toho 20 na ARO a 12 na Emergency příjmu, mají být také přestěhovány některé současné nemocniční pavilóny, např. chirurgie - včetně plastické - a dále neurologie, ortopedie, ARO, kardiologie, gynekologie, urologie, rehabilitace, onkologie, zubní a kardiochirurgie. Místo zde zbude také na šedesát míst pro ambulanci.

Petr Blahuš, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Ve Vinohradské nemocnici postaví moderní…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ve Vinohradské nemocnici postaví moderní…

Komentáře

dalších 9 komentářů
A.C.Dupin Re:Já myslel, že je ekonomická krize.  | 26. 08. 2009 12:43

Že by to byla hladová zeď? ;-)

Zlý student LF Re:a taky by me zajimalo  | 24. 08. 2009 11:57

Krajská zdravotní- Ústní, Teplice, Most, Děčín a Chomutov. Znám takové, třeba když chtějí dělat obor na který by se v Německu nedostali a potřebují udělat atestaci a pak ukázat finger. Vázací smlouvy KZ nemá.

co to je KZ? a taky by me zajimalo  | 24. 08. 2009 07:06

kolik bilych vohnoutu po promoci za ty penize nastoupi do koncentraku. Podle me je lespi zustat pul roku na socialu a ucit se full time nemecky.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné