Přejít na obsah

Ve Vrchlabí děti platit nebudou

zpět
18.12.2007

Předčasný dárek včera dostali všichni rodiče z Podkrkonoší. Ředitel Česko - německé horské nemocnice Krkonoše Vladimír Dryml totiž oznámil, že za své ratolesti do 18 let nebudou od ledna platit ani korunu. Vybírat za děti peníze mu připadá nemravné...

„To považuji za velmi sympatické, pozitivní gesto. Mám dvě malé děti, kterým samozřejmě nepřeji, aby skončily někdy v nemocnici. Ale beru to jako vstřícný krok vůči všem rodičům v tomhle regionu. Na druhou stranu pokud jde o zdraví dětí, samozřejmě zaplatím, co je potřeba. Doktoři to jednoduché nemají a měli by být optimálně ohodnoceni. Pár jich znám a vím, jaké mají problémy,“ řekl Marek Jech z Vrchlabí. Právníci a představitelé zdravotních pojišťoven i ministerstva to ovšem vidí jinak. „Toto vědomé porušování zákona je o to horší, že jsou do něj zatahováni pacienti a zaměstnanci. Pan Dryml blábolí, když tvrdí, že se obrátí na Evropský soud. Poplatky jsou zavedeny všude po Evropě, neboť státmá právo na regulaci veřejných peněz,“ sdělil Deníku mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. Pokud vedení nemocnice setrvá na svém, bude muset zaplatit pokutu 50 tisíc korun. „O Drymlovi nebylo slyšet celý rok, teď chce kandidovat do Senátu, tak to dělá populisticky a nechutně prostřednictvím poplatků,“ konstatoval Cikrt. Podle něj jde o politickou akci Davida Ratha a jeho přátel, kteří chtějí vyvolat chaos.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Ve Vrchlabí děti platit nebudou

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ve Vrchlabí děti platit nebudou

Komentáře

dalších 6 komentářů
BOB Re: Nějak se musím zviditelnit...  | 20. 12. 2007 09:22

...když myšlenka chybí!

jamo Re:strach Cikrta  | 19. 12. 2007 23:30

tak zase jeden z té oranžovorudé líné lůzy, která tu brečí nad poplatky, přitom držel h u b u, když ti novodobí bolševici (za ekonomické prosperity) zadlužili několik příštích generací.

Milan strach Cikrta  | 18. 12. 2007 18:10

Tak je vidět, že Cikrt dostává strach. Ani se mu a dalším novodobým modrým kumpánům nedivím- strach mají mít proč. Příští rok je semele, zašli příliš daleko.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné