Ve Vsetínské nemocnici se letos nejspíš narodí rekordní počet dětí

porod, miminko

Ve Vsetínské nemocnici se letos zřejmě narodí rekordní počet dětí. Loni byla hranice 700 porodů překročena 15. prosince. Letos sedmistovka padla ještě o více než měsíc dříve, a to 11. listopadu.

Radost byla hned dvojnásobná, Barboře Juřicové se narodila dvojčata Eliáš Josef a Miriam Marta, řekla ČTK mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

„Maminka k nám přijela z Nedašovy Lhoty rodit už podruhé. Vsetínskou porodnici si vybrala na základě doporučení a u předcházejícího porodu i nyní byla spokojena. Oporou jí byl i tatínek Jakub,“ uvedla mluvčí.

Loni se v nemocnici narodilo při 742 porodech 745 dětí. Od roku 2006 porodů ve Vsetínské nemocnici přibývá. „Zatímco před deseti lety se počet porodů i narozených dětí pohyboval kolem 500, dnes již významně překročil 700,“ podotkla mluvčí. Letos evidovala nemocnice na konci října 683 porodů, což je o 73 více než ve stejném období loňského roku.

Porodnost se letos v pololetí zvýšila také v jiných nemocnicích ve Zlínském kraji. Například ve zlínské krajské nemocnici se od ledna do června narodilo při 1211 porodech 1238 dětí. Loni za stejné období bylo 1079 porodů a 1115 dětí. V kraji přitom v posledních letech ubývá obyvatel.

Ve Vsetíně začíná benefiční projekt Vánoční pokoj, jehož cílem je vybavit dva zbývající porodní pokoje. „Podařilo se nám ve spolupráci s našimi podporovateli vybudovat jeden rodinný porodní pokoj. Zájem o něj je veliký, rodit by v něm chtěly všechny rodičky, což samozřejmě není možné,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Martin Janáč. Nemocnice proto chce modernizovat další dva pokoje.

Podporovatelé si v rámci projektu mohou vybrat konkrétní předmět, který chtějí zakoupit. „Projekt Vánoční pokoj vznikl v nemocnici v Jihlavě, kde se takto podařilo vybavit dva pokoje. Do podpory se tam zapojily místní firmy, okolní obce, zaměstnanci městských i státních organizací a nemocnice samotné,“ uvedla Plačková.

Ve Vsetínské nemocnici se letos nejspíš narodí rekordní počet dětí
Ohodnoťte tento článek!