Přejít na obsah

Ve Vsetínské nemocnici se letos nejspíš narodí rekordní počet dětí

zpět
18.11.2015
porod, miminko
zvětšitporod, miminkoZdroj: Shutterstock

porod, miminko | Zdroj: Shutterstock

 

Ve Vsetínské nemocnici se letos zřejmě narodí rekordní počet dětí. Loni byla hranice 700 porodů překročena 15. prosince. Letos sedmistovka padla ještě o více než měsíc dříve, a to 11. listopadu.

Radost byla hned dvojnásobná, Barboře Juřicové se narodila dvojčata Eliáš Josef a Miriam Marta, řekla ČTK mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

„Maminka k nám přijela z Nedašovy Lhoty rodit už podruhé. Vsetínskou porodnici si vybrala na základě doporučení a u předcházejícího porodu i nyní byla spokojena. Oporou jí byl i tatínek Jakub,“ uvedla mluvčí.

Loni se v nemocnici narodilo při 742 porodech 745 dětí. Od roku 2006 porodů ve Vsetínské nemocnici přibývá. „Zatímco před deseti lety se počet porodů i narozených dětí pohyboval kolem 500, dnes již významně překročil 700,“ podotkla mluvčí. Letos evidovala nemocnice na konci října 683 porodů, což je o 73 více než ve stejném období loňského roku.

Porodnost se letos v pololetí zvýšila také v jiných nemocnicích ve Zlínském kraji. Například ve zlínské krajské nemocnici se od ledna do června narodilo při 1211 porodech 1238 dětí. Loni za stejné období bylo 1079 porodů a 1115 dětí. V kraji přitom v posledních letech ubývá obyvatel.

Ve Vsetíně začíná benefiční projekt Vánoční pokoj, jehož cílem je vybavit dva zbývající porodní pokoje. „Podařilo se nám ve spolupráci s našimi podporovateli vybudovat jeden rodinný porodní pokoj. Zájem o něj je veliký, rodit by v něm chtěly všechny rodičky, což samozřejmě není možné,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Martin Janáč. Nemocnice proto chce modernizovat další dva pokoje.

Podporovatelé si v rámci projektu mohou vybrat konkrétní předmět, který chtějí zakoupit. „Projekt Vánoční pokoj vznikl v nemocnici v Jihlavě, kde se takto podařilo vybavit dva pokoje. Do podpory se tam zapojily místní firmy, okolní obce, zaměstnanci městských i státních organizací a nemocnice samotné,“ uvedla Plačková.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Ve Vsetínské nemocnici se letos nejspíš narodí…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné