Ve vsetínské nemocnici se začalo bourat, bude tam nová interna

rekonstrukce, stavba

Ve vsetínské nemocnici začala demolice už několik let nevyužívaných budov bývalé patologie a neurologie. Na jejich místě vyroste nový pavilon interny. Náklady se odhadují na více než 300 milionů korun. Demolice potrvá zhruba do poloviny května a provoz v nemocnici neomezí.

Prostor je kvůli bezpečnosti oplocený. „Do konce dubna se uskuteční dílčí bourací práce, postupné ruční rozebírání a separování materiálů. Počátkem května pak nastoupí strojní mechanismy, kterými bude dokončena demolice odstrojených hrubých staveb,“ uvedla Plačková. Budovy staré patologie a neurologie byly součástí areálu více než sto let.

Práce omezí pouze příbuzné, kteří přivážejí pacienty dětského oddělení k hospitalizaci v pavilonu Čtyřlístek. „Budou využívat příjezdu kolem stravovacího pavilonu nebo přes úsek dopravy,“ podotkla mluvčí.

Investorem nového interního pavilonu bude Zlínský kraj. Podle pracovnice tiskového odboru Heleny Mráčkové se zatím za projektové práce utratilo asi 12,5 milionu korun.

Výstavba je rozdělena do tří etap. Po demolici, která si vyžádá 1,6 milionu korun, by měla letos na podzim následovat výstavba inženýrských sítí. Náklady se odhadují na 24,5 milionu korun, práce by měly skončit na podzim 2015. „Časový harmonogram samotné výstavby pavilonu ještě není stanoven, není ani rozhodnuto o způsobu financování,“ řekla ČTK Mráčková. Předpokládané náklady na stavbu jsou asi 278 milionů korun.

Ohodnoťte tento článek!