Ve Zlíně vznikne krajské školicí středisko

Titulní obrázek

Náklady na vybudování střediska činí přes 400.000 korun. Krajská záchranná služba na něj získala dotaci z evropských sociálních fondů. Žádný podobný objekt v regionu zatím není, řekl ředitel krajské zdravotnické záchranné služby Miroslav Janečka…

Ve Zlíně vznikne krajské školicí středisko pro zdravotnický personál. Základnu bude mít v prostorách Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje v areálu Krajské nemocnice T. Bati, které se začnou letos stavět. Náklady na vybudování střediska činí přes 400 tisíc korun. Krajská záchranná služba na něj získala dotaci z evropských sociálních fondů. Žádný podobný objekt v regionu zatím není, řekl ředitel krajské zdravotnické záchranné služby Miroslav Janečka.

Školicí středisko poskytne veškerý komfort pro vzdělávání nejen výjezdovým posádkám rychlé záchranné služby, ale i zdravotníkům z jiných zdravotnických zařízeních v kraji.

Prostory budou například vybaveny nezbytnou výpočetní technikou, nejmodernějšími výukovými modely či trenažéry. Tato zařízení zdravotníkům umožní nacvičit si v rámci výuky nejrůznější modelové situace z terénu.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje své zaměstnance vzdělává a zvyšuje jejich kvalifikaci pravidelně. Všichni pracovníci se povinně účastní seminářů, konferencí a školení, které přinášejí nejaktuálnější informace a trendy z oboru přednemocniční neodkladné péče, urgentní medicíny a medicíny katastrof.

Loni v červnu získala záchranka na tento projekt více než 2,2 milionu korun z evropských fondů. Při školení využívá externí školitele, zároveň ale pořádá vlastní vzdělávací akce se svými lektory.

Moderní zázemí najdou záchranáři v areálu Krajské nemocnice T. Bati, a to v místě, které nyní slouží k přistávání vrtulníků. Stavba přijde Zlínský kraj na více než 80 milionů korun.

Projekt počítá také s vybudováním moderního dispečinku. Počet jeho pracovnic se také zvýší ze tří na čtyři. Podle Janečky ale náklady na provoz záchranné služby nevzrostou. Dosavadní dispečinková střediska se totiž zruší.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje má nyní 13 výjezdových stanovišť s 26 výjezdovými týmy, pracuje u ní 35 stálých lékařů. Dohromady má okolo 325 stálých zaměstnanců a 130 nasmlouvaných.

ČTK

Ve Zlíně vznikne krajské školicí středisko
Ohodnoťte tento článek!