Přejít na obsah

Vedení brněnské nemocnice převzal Zdeněk Buštík

zpět
29.4.2008

Po patnácti letech se mění vedení brněnské Nemocnice Milosrdných bratří. Dosavadní ředitel, MUDr. Daniel Rychnovský, se stal prvním náměstkem primátora statutárního města Brna. Nemocnici povede od května dosavadní náměstek Zdeněk Buštík. Postu ředitele městské nemocnice se MUDr. Rychnovský vzdá nejméně do konce volebního období, tedy na dva a půl roku...

Tisková zpráva

Ing. Zdeněk Buštík (44) byl dosud statutárním zástupcem ředitele, jako první náměstek měl na starosti hospodaření nemocnice a řídil její ekonomický úsek. V nemocnici působí od roku 2005, předtím pracoval v manažerských pozicích v a.s. Jihomoravská plynárenská.

„Přebírám nemocnici s hlavním úkolem od zřizovatele udržet vyrovnané hospodaření, s dlouhodobým cílem snížit provozní dotaci od města,“ uvedl Buštík.

Nemocnice Milosrdných bratří v Polní ulici, založená roku 1747, je nejstarší nepřetržitě fungující městskou nemocnicí na Moravě a po pražské Nemocnici Na Františku druhou nejstarší v Česku. Od tehdejšího Městského ústavu národního zdraví se osamostatnila jako příspěvková organizace města Brna v roce 1993.

Nemocnice několik posledních let hospodaří za pomoci provozní dotace statutárního města Brna s vyrovnanou bilancí. Celkový roční finanční obrat loni činil 376 milionů korun. Od počátku roku 2005 je NMB držitelem certifikátu kvality ISO 9001:2000.

www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Vedení brněnské nemocnice převzal Zdeněk Buštík

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Vedení brněnské nemocnice převzal Zdeněk Buštík

Komentáře

další 2 komentáře
M.T Cíl nemocnice  | 29. 04. 2008 16:55

...Cílem nemocnice je udržet vyrovnané hospodaření a snížit dotaci od města ... Pokud si někdo myslíte, že cílem je dobře léčit, obstát v konkurenci, zlepšovat nabídku služeb atd , tak si raději rychle pořiďte MBA rychlokurz , vy pomýlení bloudi....

plynarenska to plne koreluje  | 29. 04. 2008 15:31

s tou postupnou premenou nemocnic na koncentraky

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné