Přejít na obsah

Vedení ČLK bude po dlouhé době jednat s šéfem zdravotnictví

zpět
3.9.2010
Milan Kubek
zvětšitMilan KubekZdroj: www.e15.cz

Milan Kubek | Zdroj: www.e15.cz

 

Pravidelného zasedání představenstva České lékařské komory (ČLK) se dnes po dlouhé době zúčastní ministr zdravotnictví. Šéf resortu Leoš Heger (TOP 09) přijal pozvání na jednání ČLK od jejího prezidenta Milana Kubka. Dosud komora s ministry spíš bojovala. I bývalá ministryně Dana Jurásková v červnu připustila, že komunikace mezi ministerstvem zdravotnictví a ČLK by se měla zlepšit.

Ochotu ministra Hegera komunikovat s ČLK komora samozřejmě výrazně vítá, řekl ČTK mluvčí ČLK Michal Sojka. Jednat by se prý mělo obecně o zdravotnictví, jedním z hlavních témat však nejspíš budou změny v platových tarifech lékařů.

ČLK nesouhlasí s úpravou tarifů, kterou navrhlo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Platy části zdravotníků a sociálních pracovníků by se tak měly od příštího roku plošně snížit. Předloha MPSV počítá s jedinou tabulkou, zrušil by se růst základní mzdy podle praxe. S návrhem zásadně nesouhlasí také Lékařský odborový klub (LOK). MPSV argumentuje tím, že předloha vychází z programu vlády snížit objem peněz na mzdy státních zaměstnanců o desetinu. Rozšíří se hranice pro osobní ohodnocení.

Jednat by se mohlo také o změnách v poplatcích. ČLK však nepovažuje poplatky za to nejdůležitější, co se má měnit. Podporuje stanovení standardu a nadstandardu, aby se pacienti mohli připojistit na lepší péči.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: Vedení ČLK bude po dlouhé době jednat s šéfem…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Vedení ČLK bude po dlouhé době jednat s šéfem…

Komentáře

dalších 18 komentářů
Eva jeste neco  | 5. 09. 2010 21:14

Sestro, jsem ráda, že je tu spřízněná duše:))) Tak hodně sil a pevné nervy!

Eva Mila Evo  | 5. 09. 2010 21:13

V době, kdy se stávkovalo, mi bylo 13 let, v té době jsem řešila poněkud jiné věci. Naše chyba je v tom, že řada z nás toto povolání baví. Prostě poslání k pos....ní. Je to tak vžité, takže se v tom asi budeme plácat navždy, dokud nepřijde druhá ministryně Jurásková, před kterou smekám. A ti sanitáři nejsou a nebudou, když berou méně než uklízečky v Kauflandu.

cifo jednani  | 5. 09. 2010 19:24

jo jednali jsme, jedname a budeme jednat. Budet, budet, nado podozdit. Kaficko, cigaro...jedname

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné