Přejít na obsah

Vedení ČLK se poradí na postupu proti reformě zdravotnictví

zpět
5.6.2008

Představenstvo České lékařské komory se na dnešní mimořádné poradě se zástupci okresních sdružení z celé republiky dohodne na tom, jak chtějí zabránit ministru zdravotnictví Tomáši Julínkovi v uskutečnění jeho reformních plánů, mimo jiné přeměně zdravotních pojišťoven a fakultních nemocnic na akciové společnosti. Představenstvo reformu před dvěma týdny odmítlo...

Označilo ji za nevyzkoušený experiment, který bude ku prospěchu zdravotních pojišťoven, ale na úkor pacientů i lékařů.

Představenstvo tehdy také vyzvalo ministra, aby návrhy stáhl, a požádalo o jednání premiéra Mirka Topolánka (ODS) i představitele koaličních stran. K zastavení reforem vyzvalo vládu také předsednictvo Lékařského odborového klubu, které zároveň požádalo lékaře, aby podpořili 24. června jednodenní výstražné omezení provozu ve zdravotnických zařízeních.

„Budeme se snažit v přijetí reformních zákonů zabránit. Chceme politiky přesvědčit, aby pro reformu nehlasovali. Jsme odhodláni i k protestním akcím, jako je stávka,“ řekl ČTK prezident ČLK Milan Kubek.

Představenstvo už začalo jednat o reformě s odbornými týmy koaličních stran. První schůzka se konala v úterý. Na ní se ČLK s experty koalice shodla na tom, že základem reformy zdravotnictví musí být vytvoření standardů zdravotní péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění. ČLK je připravena se na vytváření těchto standardů podílet.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Vedení ČLK se poradí na postupu proti reformě…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Vedení ČLK se poradí na postupu proti reformě…

Komentáře

další 2 komentáře
Jiri Wicherek Re:ČLK a spolupráce  | 6. 06. 2008 08:45

A krome toho, ze jste nam, nekolika vetami, rozvedl titulek,jste chtel sdelit, pekne prosim, co?

A.Hladký ČLK a spolupráce  | 5. 06. 2008 21:59

"Komora bude spolupracovat s experty KDU-ČSL a SZ na reformě zdravotnictví“ hlásá hrdý titulek čerstvé aktuality na stránkách ČLK. V textu je ale už jen nezávazná formulace typu „slibem nezarmoutíš“, že „Přítomní zástupci expertních týmů koaličních stran se dohodli s Českou lékařskou komoru na dalších průběžných vzájemných odborných konzultacích.“. A teprve na prezenční listině pečlivý čtenář zjistí, že jde o expertní komisi, v níž jsou zástupci VŠECH politických stran koalice, tedy i ODS – i když ti na jednání s ČLK nepřišli.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné