Vedení kraje jednalo s primáři nemocnice

jednání, management, smlouva, dohoda

Až v pondělí 22. března by mělo být uzavřeno kolektivní vyjednávání mezi představenstvem Karlovarské krajské nemocnice (KKN) a lékařskými odbory. Podpis na smlouvě měl být už v úterý, ovšem podle Ilji Horníka, ředitele lékařské péče KKN, jednání pořád probíhají.

„Stále se řeší požadavky Lékařského odborového klubu karlovarské nemocnice na zavedení šestnáctitřídní platové tabulky, podle níž se oceňuje práce zdravotníků ve státních nemocnicích. Naše platová tabulka se od té požadované příliš neliší,“ uvedl Horník. Platové ocenění v Karlovarské krajské nemocnici, která je akciovou společností, se řídí podle obchodního zákona. A statut nemocnice se podle členů představenstvaKKNměnit nebude.

Přestože se KKN potýká s dluhem ve výši 52 milionů korun, dodavatelům dluží už 350 milionů a řada firem čeká na zaplacení svých pohledávek už od loňského podzimu, Karlovarský kraj už v květnu zahájí v karlovarské nemocnici masivní výstavbu.

Pavilon urgentní medicíny za půl miliardy korun by se měl podle ředitele Ilji Horníka začít stavět už letos. „Do měsíce by mělo dojít ke schůzce se zhotovitelem, který by nám měl předložit svou variantu harmonogramu prací,“ vysvětlil Horník. Výběrové řízení na tuto lukrativní zakázku, kterou vypsal Karlovarský kraj, vyhrálo konsorcium firem Baustav, Metrostav a Prefa Beton. Přestože zadluženost KKN vnímá představenstvo velmi negativně a právě kvůli tomu musel post generálního ředitele v únoru letošního roku opustit Jiří Fojtík, radní pro zdravotnictví a zároveň předseda představenstva je přesvědčen o tom, že Karlovarský kraj nemocnici pomůže. „Musíme se spolehnout sami na sebe a na to, že kraj nás neopustí,“ zdůraznil.

Ohodnoťte tento článek!