Přejít na obsah

Vedení nemocnice chce s primářem rebelem jednat

zpět
15.8.2011
zvětšit Autor: ZDN

Autor: ZDN

 

Jen co si primář dětského oddělení kyjovské nemocnice Jan Trubačík dovolil v médiích prohlásit na adresu ředitele Josefa Pejchla, že svým arogantním chováním a despotickou zvůlí traumatizuje zaměstnance, což se v konečném důsledku může dotknout pacientů, už se objevily fámy o jeho okamžitém propuštění.

„To není pravda,“ důrazně popřel spekulace o vyhazovu primáře na hodinu mluvčí nemocnice Tomáš Zdechovský. Vedení nemocnice se však ve včerejší tiskové zprávě ostře ohradilo proti tvrzením primáře, který v médiích podle Zdechovského hrubě napadl ředitele nemocnice Josefa Pejchla, a obrátilo se proto na právníka.

„Vedení nemocnice považuje podobné výroky za osobní mstu primáře,“ stojí v tiskové zprávě nemocnice. Primáře Trubačíka podle slov Zdechovského vedení nemocnice už tři měsíce upozorňovalo na ztrátu jeho oddělení ve výši 1,2 milionu korun a na podezřelé překračování limitů předepisování léků, kdy se měl objem receptů zvýšit meziročně o dvaadvacet procent.

„Myslím, že ředitel si s primářem co nejdříve popovídá a že si to vyjasní, protože není možné, když dojde k pracovním výtkám, převést je do osobní roviny,“ domnívá se Zdechovský. Podle něj se včera celý management nemocnice jednoznačně shodl, že chce s primářem jednat. „Pokud pan primář odmítne další jednání, budeme muset postupovat jiným způsobem, ale to je až ta poslední varianta,“ dodal.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Vedení nemocnice chce s primářem rebelem jednat

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Vedení nemocnice chce s primářem rebelem jednat

Komentáře

další 4 komentáře
MUDr. Břeň Jaromír Už mě ta nemocnice přestává bavit  | 16. 08. 2011 20:36

Vážený pane Napište nám prosím, které výrazy konkrétně, Vám připadají za hranicí vkusu. Dále Vás musím upozornit na jeden nepatrný detail - nemocnice Kyjov není soukromá firma, ředitel Pejchl není její majitel, který může někoho vyhazovat za projevený názor, jak to zřejmě děláte ve zmíněné Vaší firmě a dále Vás poprosím o informaci, kolik let jste strávil v nemocnici, že tak přesně víte, jaká je tam situace, jak celou věc rychle a správně řešit. Ve vašem komentáři se vyskytlo několikrát slovo KDYBY. Tímhle slovem se dá vykouzlit celý imaginární vesmír. Ale když už jste začal hru na KDYBY, tak mi prosím na pár KDYBY zkuste upřímně odpovědět KBYBY jste přišel do firmy, která nemá hospodářský problém a po roce Vašeho působení se nacházela v nejhorší krizi za celou svou existenci - jak myslíte že by se o Vás vyjadřovali zaměstnanci? KDYBY ti, kteří by s takovou situací vyslovili nesouhlas byly shodou náhod zrovna ti nejdůležitější pracovníci a kdyby jste zároveň věděl, že je jich takový nedostatek, že po Vašem vyhazovu oni práci najdou, ale Vy na jejich místa lidi s podobnou kvalifikací neseženete - pořád by jste navrhoval hromadné masivní vyhazovy? Jinak oceňuji že jste se podepsal - to se v diskuzi o naší nemonici nestává zas tak běžně.

petr Návrat totality  | 16. 08. 2011 08:59

Tetokrát si sbalí kufry Pejchl i s tou svojí hérečkou. Zaměstnanci stojí za primářem Trubačíkem a dalšími kolegy, kteří se nebojí poukázat na to, co se zde děje za levárny, vře to i mezi pacienty celého regionu. Skončila doba móresů, které se ještě neodnaučili z dob totality - zastrašovat, šikanovat, profesně likvidovat... Podívá se Hašek do očí svým voličům - "vy a vaše zdraví jste mi ukradení i s tou vaší nemocnicí" ???

Juraj opak je pravdou panáčku  | 15. 08. 2011 22:39

Ekonomické eso přišlo z několika neúspěšných štací, všichni se proti němu spikli, všichni kradou a podvádějí, kdoví zda umí medicínu, devastují ekonomicky nemocnici a jsou proti řediteli spřaženi. Do všeho se vrhá, všechno rozvrtá, nic nedokončí, nakousne a nedořeší. Proto je třeba věci medializovat, vytahovat na světlo boží všechny nepravosti. Jednak je to na psychiatra (několik dg) a kulaté razítko, jednak který dobrý manager si poštve celý svůj podnik proti sobě a snaží se to řešit vytvářením negativního obrazu v mediích? To by pohřbilo jakýkoliv podnik, eso odejde, ostatní zaměstnanci tam zůstanou a zbudou jim oči pro pláč. Jeden politický efekt to bude mít, socialisti, kteří ho dosadili, si široko daleko ani neškrtnou.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné