Přejít na obsah

Velký propad nemocnice

zpět
14.4.2010
graf, pokles, propad
zvětšitgraf, pokles, propadZdroj: www.zastavki.com

graf, pokles, propad | Zdroj: www.zastavki.com

 

Zatímco před dvěma lety nemocnice v České Lípě hospodařila s kladným výsledkem 273 tisíc korun, v roce 2009, kdy se měnilo vedení, vykázala podle neauditovaných výsledků ztrátu 16,3 miliónu korun.

Přitom tu loni neproběhla žádná nákladnější investice. Podle vedení nemocnice pád do červených čísel zavinila řada výměn v managementu.

„V krátké době se tu vystřídali tři ředitelé, než se situaci podařilo stabilizovat, udělala se řada nehospodárných kroků,“ řekl Právu Zdeněk Bursa (ČSSD), předseda dozorčí rady nemocnice v České Lípě a radní Libereckého kraje.

Také podle mluvčího českolipské nemocnice Petra Pokorného ztrátu způsobily časté změny na řídících postech nemocnice.

„Vznik ztráty je důsledkem častého střídání managementu nemocnice a tím uvolněním řízení vnitřních procesů včetně jejich kontrol. Dalším vážným důvodem je dlouholeté podfinancování českolipské nemocnice a z něho vyplývající špatný stav budov. Nemocnice tudíž byla nucena odstraňovat četné havárie rozvodů a hradit větší množství oprav přístrojů. Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, jen vloni a jen na rozvodech vody, řešila 184 oprav,“ uvedl Pokorný.

„Pokud nedojde k významné změně vnějších podmínek, tak nemocnici finanční kolaps nehrozí,“ prohlásil finanční ředitel českolipské nemocnice Martin Říha.

Podle něj vzhledem k nutnosti investic do dlouhodobě zanedbávaného stavu budovy a některých přístrojů není ani letos možno počítat s kladným hospodářským výsledkem.


Komentovat článek: Velký propad nemocnice

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Velký propad nemocnice

Komentáře

dalších 5 komentářů
Jiří Wicherek Situaci v nemocnici v C. Lipe  | 14. 04. 2010 15:10

neznam, toz jen z uvedeneho, pravy stav veci, dle meho soudu, neuvadejiciho bych si vyzneni clanku dovolil poupravit. Vliv důsledku častého střídání managementu nemocnice a tím uvolnění řízení vnitřních procesů včetně jejich kontrol na vzniku té ztráty bych prilis neprecenoval. Tim hlavnim důvodem je bezesporu, tak jako v rade dalsich ceskych a moravskych nemocnic, dlouholeté podfinancování a z něho vyplývající špatný stav budov, pristrojoveho vybaveni, personalni devastace.... Nejaky cas se da "zit z podstaty", nejaky cas lze chod nemocnice udrzovat z uhrad od tzv. zdrav. pojistoven, dokonce dosahnout i urcite vyrovnane bilance. Dlouhodobe to vsak rozhodne nelze. V onech uhradach z tzv. zdravotniho pojisteni jsou totiz (byt ve forme urciteho pausalu) pouze uhrady (i ty ovsem nedostatecne) za provedene vykony, za poskytnutou peci. V onech uhradach vsak nejsou zakalkulovany naklady na "pripravenost" tech nemocnic tu peci poskytovat, nejsou zakalkulovany naklady na udrzbu, rekonstrukce... Tak zrejme nemocnice v C.L. zila nejaky cas z podstaty, a dokonce (nejspise za cenu rady uspornych opatreni - muzeme hadat jakych) dosahla vyrovnane bilance. Nyni ji ovsem "dohnala tvrda realita", tzn. realny technicky stav a nemocnice tudíž byla nucena odstraňovat četné havárie rozvodů a hradit větší množství oprav přístrojů. Dojde-li pak dokonce k urcitemu poklesu vykonu (treba z duvodu nejake havarie), tim k poklesu uhrad, smrtici spirala se zacina roztacet...

Jiří Wicherek Pan Bursa ?  | 14. 04. 2010 14:42

No a proc by nepobiral? Vzdyt ono se prece "udelalo" mnoho nehospodárných kroků. Pan predseda prece nepise, ze nekdo "udelal". No, jak uz to byva, k uspechum se vzdy nekdo prihlasi, k neuspechum...

Křemílek Pan Bursa ?  | 14. 04. 2010 12:57

Předseda dozorčí rady přiznává, že se udělalo mnoho nehospodárných kroků!!! Tak to je prazvláštní, za normálních okolností by už tak maximálně mohl zametat, zatím však patrně dále pobírá odměny

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné