Přejít na obsah

Velký průšvih velké nemocnice. Dluhy

zpět
28.4.2011
peníze
zvětšitpenízeZdroj: www.debtkid.com

peníze | Zdroj: www.debtkid.com

 

Největší nemocnice v kraji dluží největší částku ve své historii. Zlínští radní už nechtějí nečinně přihlížet jejímu trápení.

Největší nemocnice v kraji dluží největší částku ve své historii. Zlínští radní už nechtějí nečinně přihlížet jejímu trápení.

Dluhy v řádech stovek milionů korun má Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Přestože město není vlastníkem tohoto zdravotnického zařízení a ani v něm nemá majetkový podíl, chtějí radní Zlína nemocnici pomoci. „Nemocnice je na území našeho města a léčí se v ní tisíce obyvatel Zlína. Je proto nutné, abychom se o situaci v ní zajímali a pomohli s řešením problémů, které dlouhodobě má,“ vysvětlil primátor Miroslav Adámek. Situace nemocnice skutečně začíná být kritická, podle dostupných informací je současný dluh ústavu téměř dvě stě milionů korun, nejvíce v její historii. Úpadek sice zatím podle ředitele Bohuslava Škubala nehrozí, manažeři ale museli začít se zásadním šetřením, které postihne všechna oddělení a v brzké době zřejmě i část zaměstnanců, kteří budou muset odejít. „V nemocnici běží plán na to, jak ztráty snížit,“ potvrdila krajská radní pro zdravotnictví Hana Příleská. Úsporný režim nemocnice je velmi přísný, musí nakupovat zdravotnický materiál, léky nebo služby za nižší ceny. Úspory se týkají i osobních nákladů. „Plán je poměrně tvrdý, ale jiná cesta prostě není,“ doplnil ředitel Škubal.

Radní Zlína zatím blíže neuvedli, jak konkrétně chtějí nemocnici pomoci. „Naše možnosti jsou omezené, ale nějak se angažovat určitě chci. Pracoval jsem dvaadvacet let jako lékař a zdravotnictví znám,“ řekl Adámek, který spoléhá i na to, že ministr zdravotnictví Leoš Heger má stejnou „partajní“ knížku jako on. „Navíc je to lékař, obor detailně zná. Při jeho působení v Hradci Králové s ním byli spokojeni všichni. Věřím, že se můžu na pana ministra obrátit a že se nám pokusí pomoci,“ konstatoval Adámek.


Autoři

Jan Filgas, Sedmička

Komentovat článek: Velký průšvih velké nemocnice. Dluhy

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Velký průšvih velké nemocnice. Dluhy

Komentáře

další 2 komentáře
Člověk znalý Bordel  | 28. 04. 2011 17:08

Problém je v nevýhodně nasmlouvaných výkonech, v tom, že nejsou propláceny zákroky na neurochirurgii, dále pojišťovny neplatí za dětskou a plicní JIP atd. Úkolem vedení je zařídit, aby tohle bylo napravedeno a ne vymýšlet stupidity typu krácení ŘD o týden nebo neproplácení 40% přesčasové práce. A ten dluch je 500 milionů, ne 200, jak je chybně uvedeno v článku.

MUDr Jiří Kilian šetřit na výdajích  | 28. 04. 2011 11:35

to je oblíbené heslo. Možná by ale stálo za to, aby si politikové samosprávní uvědomili ještě jednu věc - a kolega Adámek, kterého tímto zdravím, možná s nimi, když má ministra zdravotnictví ve stejné partaji. Tou věcí je prosazení skutečné konvergence zájkladní sazby. Hospodařit nelze bez příjmů.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné