Většina představenstva nemocnice byla včera vyměněna

dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva

Avizovaná jednání o změnách ve vedení krajských nemocnic byla završena. Jejich výsledek se výrazně dotkne rovněž oblastní nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.

Z funkce předsedy představenstva tak odešel současný ředitel nemocnice Luboš Mottl a s ním opouštějí vedení i další dva členové.

„Je to legitimní krok nadřízených orgánů a změny byly ve všech krajských nemocnicích. Nové představenstvo samozřejmě může i vyměnit ředitele, ale to je složité předpovídat,“ řekl Luboš Mottl, ředitel rychnovské nemocnice.

Na uvolněná místa nastoupí Martin Scháněl, který je zároveň ředitelem Zdravotnického holdingu kraje, Jana Třešňáková, krajská radní zodpovědná za oblast zdravotnictví, a Miroslav Vávra, člen Zdravotnického holdingu.

Důvodem těchto změn je chystané vypovězení smluv ze strany zdravotních pojišťoven s krajskými nemocnicemi. „Vedení našich nemocnic musí být akceschopné a úžeji navázané na vedení kraje a jeho zdravotnický holding,“ zdůvodnil Martin Scháněl s tím, že nemocnice zůstávají nadále samostatné.

Pacienti se ale o úroveň poskytované péče nemusejí obávat. „Personální změny jsou administrativní krok, který nijak neovlivní rozsah zdravotní péče,“ ujistil dále ve svém vyjádření Martin Scháněl. To potvrzuje i ředitel rychnovské nemocnice. „Nemocnice poskytuje potřebnou péči bez ohledu na současné změny,“ řekl Luboš Mottl.

Větší hrozbou je tak dohoda ministerstva zdravotnictví a zdravotních pojišťoven o plošném zrušení 10 000 nemocničních lůžek. Vedení kraje se takové možnosti brání.

„Již dříve vedení krajského zdravotnictví deklarovalo, že rušení lůžek v krajských nemocnicích odmítá,“ zopakoval Imrich Dioszegi, tiskový mluvčí Královéhradeckého kraje.

Ohodnoťte tento článek!