Přejít na obsah

Většině lidí se nelíbí výsledek lékařských protestů

zpět
22.3.2011
stetoskop, obvaz, úraz
zvětšitstetoskop, obvaz, úrazZdroj: rightontrackllc.com

stetoskop, obvaz, úraz | Zdroj: rightontrackllc.com

 

Více než polovina lidí je rozčarována z výsledků akce lékařských odborů "Děkujeme, odcházíme", spokojena je pětina. Vyplývá to z výsledků aktuálního průzkumu agentury Médea Research, které má ČTK k dispozici.

Přibližně šestina k výsledkům lékařského protestu zaujímá neutrální postoj.

V ČR dalo na přelomu roku výpověď s platností od 1. března asi 20 procent ze zhruba 18.000 nemocničních lékařů, v některých krajích a některých odbornostech hrozila ochromení péče. Lékařské odbory požadovaly, aby lékaři měli od března 1,5 až trojnásobek průměrného platu v zemi, tedy až 70.000 korun základního platu.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) a odboráři podepsali 17. února memorandum, podle něhož by lékařům měly mzdy vzrůst o 5000 až 8000 korun a do dvou let by se měli dočkat 1,5 až trojnásobku průměrné mzdy v zemi, která loni ve třetím čtvrtletí činila 23.665 korun.

V průzkumu vyjádřilo nespokojenost s výsledky protestní akce 55 procent lidí, z toho 39,6 procenta odpovědělo, že je určitě nespokojeno, 15,9 procenta je spíše nespokojeno.

Celkem 21 procent dotázaných uvedlo, že je s tím, jak se záležitost vyřešila, spokojeno. K odpovědi „určitě ano“ se přiklonilo 7,7 procenta, možnost „spíše ano“ zvolilo 13,2 procenta účastníků průzkumu.

Neutrální postoj k akci lékařských odborů zaujalo 15,2 procenta lidí, 8,5 procenta neví, jak by mělo situaci zhodnotit.

Protestem lékařských odborů se zabýval už lednový průzkumu agentury. Tehdy 59 procent lidí uvedlo, že akci neschvaluje, za lékaře se postavila čtvrtina obyvatel. Většina lidí tehdy sice uznala, že by nemocniční lékaři měli mít vyšší platy než dosud, jejich požadavek na trojnásobek průměrné mzdy ale považovali za přemrštěný.

Průzkumu, který se konal od 1. do 9. března, se zúčastnilo 509 lidí ve věku od 18 let.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

28.2. Přibylo stížností na lékaře Přibylo stížností na lékaře
0 příspěvků
27.1. Lékařská zákopová válka Lékařská zákopová válka
0 příspěvků
17.1. Děkujeme, zůstáváme Děkujeme, zůstáváme
8 příspěvků
4.1. Lékaři: nevolnictví se plíživě navrací Lékaři: nevolnictví se plíživě navrací
0 příspěvků
23.9. Odchod lékařů by špitály položil, říká šéf holdingu Odchod lékařů by špitály položil, říká šéf holdingu
15 příspěvků

Komentovat článek: Většině lidí se nelíbí výsledek lékařských…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Většině lidí se nelíbí výsledek lékařských…

Komentáře

dalších 9 komentářů
odpověd ano,psychotesty všem  | 23. 03. 2011 09:03

...ano,psychotesty všem,kdo se ve zdravotnictví pohybují či ho řídí či o něm rozhodují...to budou mít psychiatři a psychologové kšefty...jen aby nebyli zkorumpovaní

odpověd lékařům přeji dobré platy  | 23. 03. 2011 08:29

..psychotesty pacientům diktují zdravotníci,zároven se vždy ptají na kouření,alkohol,rozhodují o pacientech...vy sám jste to řekl.že.zdravotníci se psychotestů bojí jak čert kříže.Já psychotesty mám,policajti je taky mají.Sbohem.

challenger lékařům přeji dobré platy  | 23. 03. 2011 00:14

jo psychotesty byste chtěl, panáčku...:-))). V tom případě já požaduji ty vaše a taky strukturu rodinných výdajů za poslední 1 rok, se zvláštním důrazem na peníze utracené za cigarety a alkohol. Abych mohl uplatnit princip preventivní opatrnosti. Jinak vám přece nikdo nebrání zeptat se známých, u kterého lékaře byli spokojeni, to je normální soudruhu. Nenormální a ukázkou psychopatie naopak je, aby kdejaký si ksindl násilně diktoval, jaké budou podmínky pro druhého. Vy máte jediné právo, soudruhu: dostat to, co jste si zaplatil od toho, komu jste to zaplatil. A lékařům jste, pokud vím, neplatil.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné