Přejít na obsah

Více než polovina personálu hradišťské nemocnice kritizuje vedení

zpět
3.2.2006

Více než pěti stovkám z přibližně tisícovky zaměstnanců uherskohradišťské nemocnice se nelíbí kroky a plány ředitele Antonína Karáska. Zdravotnickému personálu vadí především chystané zmenšování nemocničního areálu, redukce počtu lůžek v některých odděleních a výhrady mají i k pracovním smlouvám...

Své názory vyjádřili v anketě, kterou organizovaly nemocniční odbory. „Většina dotázaných v anketě konstatovala, že za současných podmínek není možné zlepšit péči o pacienty. Vadí jim i zhoršující se pracovní podmínky,“ řekl šéf odborářů, lékař Vladimír Čech.

Ředitel nemocnice ale anketu nepovažuje za průkaznou. „Vím, že anketa probíhala, ke mně se ale nedostala. A nedostali ji ani všichni zaměstnanci nemocnice,“ uvedl.

Další informace o situaci v nemocnici ale nechtěl uvádět do doby, než skončí kolektivní vyjednávání s odbory. Karásek krátce po nástupu do funkce zavedl v nemocnici na základě stížností pacientů a některých starostů okolních obcí na špatnou péči nemocničního personálu takzvaný motivační program.

Jeho součástí jsou i dotazníky, ve kterých pacienti známkují péči, jaké se jim v nemocnici dostalo. Špatné hodnocení se pak může projevit na výplatních páskách zdravotníků. Zatímco ředitel si dotazník pochvaluje, u personálu vyvolal spíš nevoli.

„Byl to jeden z kroků, který vyvolal velký odpor. I proto se později tolik lidí negativně vymezilo vůči řediteli v anketě, kterou pořádaly odbory,“ uvedl zaměstnanec nemocnice, jenž nechtěl v obavě o místo zveřejnit své jméno.

Odboráři o situaci v nemocnici otevřeným dopisem informovali také hejtmana a radní Zlínského kraje. Krajští politici se už problémem zabývali, i mezi nimi ale existují na situaci odlišné názory.

„Chystané změny v nemocnici jsou v souladu s naší snahou zefektivnit její provoz,“ uvedl radní Bronislav Fuksa (ODS), který je zodpovědný za zdravotnictví. Náměstek hejtmana Vojtěch Jurčík (KDU-ČSL) si myslí, že nejpodstatnější chybou je špatná vzájemná komunikace vedení nemocnice s personálem.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Více než polovina personálu hradišťské…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné