Přejít na obsah

Vimperskou nemocnici převzala společnost Bohemia Hospitals

zpět
2.3.2010
pacient, nemocnice, pokoj, kapačka, infuze
zvětšitpacient, nemocnice, pokoj, kapačka, infuzeZdroj: www.whypop.net

pacient, nemocnice, pokoj, kapačka, infuze | Zdroj: www.whypop.net

 

Městskou Nemocnici Vimperk dnes převzala společnost Bohemia Hospitals. Město firmu vybralo z řady zájemců. Nemocnice by tak měla získat silného partnera, který chce pomoci zlepšit zdravotní péči v ambulantní péči i na lůžkách následné péče v regionu, sdělila mluvčí firmy Simona Málková.

„Chceme se chovat jako naprosto transparentní, spolehlivý a dlouhodobý partner. Proto jsme zástupcům města poskytli i dvě místa v dozorčí radě nemocnice,“ uvedl předseda představenstva firmy Vlastimil Černý.

Společnost je ve stoprocentním vlastnictví české dceřinné společnosti britské finanční skupiny Russell&Scott. Za dceřinnou společností stojí podnikatelé Vlastimil Černý a David Částek.

Společnost nyní připravuje investice do nutných oprav nemocnice i do jejího vybavení. V první fázi jsou plánovány investice za více než deset milionů korun. „Chceme v maximální míře rozvíjet péči o pacienty ve vimperském regionu a poskytnout jim služby na vysoké profesionální úrovni,“ dodal Černý.

Nemocnice Vimperk, o.p.s. je neziskovou organizací, která byla založena 6. září 1999. Jejím zakladatelem je město Vimperk. Z

ařízení provozuje tři stanice léčebny dlouhodobě nemocných se 60 lůžky, chirurgickou ambulanci, radiodiagnostické oddělení včetně ultrasonografie, rehabilitace, interní a ortopedickou ambulanci, biochemickou laboratoř či denní stacionář.

Zařízení je určeno zejména lidem po cévních mozkových příhodách, s cukrovkou, po úrazech a s Parkinsonovou chorobou.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Vimperskou nemocnici převzala společnost…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Vimperskou nemocnici převzala společnost…

Komentáře

1 komentář
E.T. Jak tohle dopadne ???  | 2. 03. 2010 10:36

My lounští ještě máme v živé paměti, jak dopadla naše nemocnice. Bývalý hejtman Šulc ji prodal za babku s břemenem, uběhlo 5 let a nemovitosti jsou volné... Šulc se zubí do televize, prý to jinak udělat nešlo. Už tu někde někdo psal, že to "britské impérium" sídlí v rodinném domku v UK (jo, našel jsem to: http://www.zdn.cz/clanky/komentare/449382?id=449382). Každý se navíc může podívat do rejstříku, že za "dceřinou společností" nestojí podnikatelé Vlastimil Černý a David Částek z Evropsko-ruské banky, a.s., ale ing. Jiří Kykal, CSc. figurující v GES Holdingu Ivana Zacha. Takže jde hlavně o pojišťovnu Média, nikoliv J&T. A Rusáky asi taky... Nevím, co je pro Vimperáky lepší. Možná, že zlatý Šulc..

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné