Přejít na obsah

Vít přišel v kvůli smlouvám s poradcem o osobní hodnocení

zpět
11.7.2011
Michael Vít
zvětšitMichael VítZdroj: MZ ČR

Michael Vít | Zdroj: MZ ČR

 

Hlavní hygienik Michael Vít, který několik let platil za poradenství svému známému, přišel na tři měsíce o osobní hodnocení. Ministr Leoš Heger tak tohoto svého náměstka potrestal za administrativní chyby smluv. Uvedl to server Týden.cz.

Zakázky na strategické poradenství Vít dával od roku 2003 manželovi své dobré známé Otakaru Vychodilovi. Tento bývalý poslanec ODS si tak přišel ročně na miliony. A to vše přesto, že konzultace často probíhaly pouze po telefonu a na ministerstvu si hygienik Vít na obdobnou práci drží ještě zvláštní odbor.

Podle auditu, jehož výsledky má Týden.cz k dispozici, však hygienik výrazněji nepochybil. Na sjednávání externího poradenství měl totiž podle kontroly právo a nedal si pouze pozor na administrativní chyby. „Audit konstatuje, že došlo k porušení spisového řádu, skartačního řádu a organizačního řádu,“ cituje server z materiálu.

Naopak nejzpochybňovanější veřejné zakázky na strategické poradenství byly podle kontroly naprosto v pořádku, píše Týden.cz. K tomu, aby je dal svému známému, měl totiž prý Vít dobrý důvod.

„Tím, že hlavní hygienik ČR oslovil tři subjekty, a rozhodl tak, že na základě jediného hodnotícího kritéria, kterým byla nabídková cena, byl jako vítěz vybrán RNDr. Vychodil, spatřujeme vhodné úsilí dodržet smysl zákona, tj. umožnit volbu z více jak jedné nabídky, než přímo zadat zakázku jednomu subjektu,“ stojí v materiálu.

O Vítovy praktiky se nicméně zajímá i policie. A to na popud protikorupční organizace Trasparency International.


Komentovat článek: Vít přišel v kvůli smlouvám s poradcem o osobní…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné