Přejít na obsah

Vítkovická nemocnice v Ostravě buduje endoskopické pracoviště

zpět
9.10.2015
pokoj, pacient, lékařka, sestra
zvětšitpokoj, pacient, lékařka, sestraZdroj: Shutterstock

pokoj, pacient, lékařka, sestra | Zdroj: Shutterstock

 

Vítkovická nemocnice v Ostravě začala v těchto dnech budovat endoskopické pracoviště, jehož výstavba za 17 milionů korun bude dokončena v prosinci. Centrum vzniká v dosud méně využívaných prostorách v šestém podlaží pavilonu G, kam se pracoviště přestěhuje z přízemí.

Nové prostory poskytnou především komfortnější zázemí i větší prostor pro sály či dekontaminační místnost pro mytí a sušení přístrojů, uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

„Vše směřujeme k tomu, aby měl pacient maximální komfort od příchodu na pracoviště až po propuštění a aby byla zajištěna jeho maximální bezpečnost. K tomu slouží velká čekárna a recepce se zázemím, velký dospávací pokoj s monitorováním pacientů po složitých výkonech, často prováděných v celkové anestezii a moderní místnost pro očistu endoskopů. Podstatně se zkrátí čekací doby na tato vyšetření, což je například v případě ošetření nádorů trávicí trubice zásadní,“ uvedl primář Centra péče o zažívací trakt Ondřej Urban.

Projekt počítá také se speciální technickou místností, kde bude zázemí pro živé přenosy ze sálů na různé konference. „Nové prostředí bude komfortnější také pro studenty lékařských fakult a středních zdravotnických škol, kteří k nám docházejí na praxi. Ti zde budou mít k dispozici také své zázemí,“ uvedl Urban.


Komentovat článek: Vítkovická nemocnice v Ostravě buduje…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné