Vítkovická nemocnice v Ostravě má nové endoskopické pracoviště

Moderní operační sály ve Vítkovické nemocnici

Vítkovická nemocnice v Ostravě otevřela nové endoskopické pracoviště za více než 17 milionů korun. Centrum péče o zažívací trakt tak bude moci vyšetřit více pacientů s problémy trávícího ústrojí, řekla ČTK mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

Nové zázemí endoskopického pracoviště vzniklo v uplynulém půlroce v šestém podlaží pavilonu G, kam se přestěhovalo z přízemí této budovy.

„Spokojenější nyní budou jak pacienti, tak i personál. K dispozici pro ně totiž bude prostornější a komfortnější prostředí se zázemím, a to i pro výuku mediků a stážistů a pokoj s devíti dospávacími lůžky pro naše pacienty,“ řekla předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová. Součástí pracoviště jsou i nové sály pro zákroky, dekontaminační místnost pro mytí a sušení přístrojů, čekárna a recepce se zázemím. Nechybí ani technická místnost pro živé přenosy ze sálů na různé konference.

Centrum péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice bylo otevřeno v roce 2003 a je největším gastroenterologickým centrem na Moravě a patří mezi tři největší pracoviště v zemi. Centrum se věnuje onemocnění jícnu, žaludku, tenkého střeva, tlustého střeva, konečníku, jater, žlučníku, žlučových cest a slinivky. Ročně provede 8000 endoskopických výkonů.

Ohodnoťte tento článek!