Vítkovsko se bojí o osud nemocnice

Titulní obrázek

Rozruch způsobila ve Vítkově na Opavsku zpráva, že místní nemocnice přijde o oddělení interny. Městečkem už proletěla petice, kterou údajně podepsaly 2500 lidí, ale podle vedení nemocnice v Novém Jičíně, pod kterou zařízení patří, jde o změny prospěšné pacientům…

Novojičínská nemocnice získala vítkovskou menší kolegyni pod svá křídla vloni v červenci. Dosavadní soužití nyní dostalo trhlinu a proti chystanému zrušení čtyřiceti lůžek interny se zatím staví i vítkovská radnice.

„Zatím nás nikdo nepřesvědčil, že k omezení lékařské péče o naše občany nedojde,“ uvedl starosta Vítkova Pavel Smolka (SNK-ED).

Starosta petici také podepsal

S krajským úřadem coby zřizovatelem nemocnic je domluvený, že v okamžiku, kdy do Ostravy dorazí plány na změny ve vítkovské nemocnici, dostanou ho k připomínkování.

„Rozhodovací moc nemáme, ale i naše stanovisko bude důležité,“ dodal starosta, jenž se podpisem také připojil k petici.

Mluvčí nemocnic Simona Součková sdělila, že záměry budou krajským radním prezentovány až první srpnový den.

„Veškeré naše snahy směřují k tomu, aby se obě zdravotnická zařízení vzájemně doplňovala a pacientům poskytovala kvalitní služby a při tom byla ekonomicky stabilní. Jedině když zdravotnické zařízení neprochází ztrátou, může investovat do rozvoje a modernizace a poskytovat lepší péči,“ uvedl ředitel novojičínské nemocnice Radan Gocál a dodal, že ve Vítkově chtějí vybudovat moderní trakt pro diagnostickou a léčebnou péči s dostatečným odborným zázemím.

Krajský náměstek pro zdravotnictví Jiří Veverka (ODS) potvrdil, že radní z Vítkova dostanou možnost vyjádření.

Josef Gabzdyl, Právo

Vítkovsko se bojí o osud nemocnice
Ohodnoťte tento článek!