Přejít na obsah

Vizitka nového ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka

zpět
1.12.2016
JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA
zvětšitJUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA
Autor: Motol

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA | Autor: Motol

 

Motolská nemocnice, kterou Ludvík řadu let řídí, je největší zdravotnické zařízení v zemi, ročně hospodaří se zhruba 7,8 miliardy korun. Za rok 2015 vykázala zisk téměř tři miliony korun.

Miloslav Ludvík

Datum a místo narození: 5. září 1963, Praha

Vzdělání: vystudoval obor ekonomika zahraničního obchodu na Fakultě obchodní Vysoké školy ekonomické v Praze (1987), později i práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (1995); má titul MBA z Prague International Business School (2003)

Dosavadní funkce: ředitel Fakultní nemocnice v Motole (od 2000), zastupitel hlavního města Prahy (od 2002), předseda finančního výboru pražského magistrátu (od 2014), zastupitel a radní Prahy 13 (od 2014)

Působení v politice: od roku 1990 je členem sociální demokracie, před dvěma lety vedl pražskou kandidátku strany v komunálních volbách; od prosince 2014 je předsedou pražské organizace strany, je také členem předsednictva strany (s poradním hlasem)

Kariéra: začínal ve farmaceutickém průmyslu, nejprve v podniku Spofa (1987-1988), poté se věnoval obchodu s léky v Chemapolu (1989-1991), mezi roky 1991 a 1994 působil v české pobočce britské farmaceutické firmy Wellcome East Europe, poté vedl českou pobočku kanadské společnosti Apotex; před nástupem do čela motolské nemocnice byl v letech 1998-1999 výkonným ředitelem firmy ČS Factoring, která se věnuje správě pohledávek

Rodina: ženatý, má tři dcery

Ostatní:

- V únoru 2011 vzbudilo pozornost video, které se objevilo na internetu a na kterém Ludvík mluvil o korupci při výběrových řízeních a významných pacientech neboli „kuliších“, díky nimž nemocnice prý dostává také peníze. Následně provedlo ministerstvo zdravotnictví v Motole kontrolu veřejných zakázek, která ale nezjistila žádná závažná pochybení. Ludvík také řekl, že záznam byl účelově sestříhán, únikem nahrávky se zabývala i policie, případ v září 2011 ale odložila.

- Motolská nemocnice, kterou Ludvík řadu let řídí, je největší zdravotnické zařízení v zemi, ročně hospodaří se zhruba 7,8 miliardy korun. Za rok 2015 vykázala zisk téměř tři miliony korun.


Komentovat článek: Vizitka nového ministra zdravotnictví Miloslava…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Vizitka nového ministra zdravotnictví Miloslava…

Komentáře

další 2 komentáře
Jan Loub Dotaz  | 4. 01. 2017 19:13

Můžeš mi napsat,kdo mi zaplatí investici do přestavby domu na pivnici? Ty si myslíš, že tam přijdou zdejší štamgasti a budou kouřit venku? A to ještě se mám zajímat o to, co bude provádět pod vlivem alkoholu až odejde z mojí hospody?!!!! Až tento zákon vyjde, končím a jdu na pracák. Já vám kokota dělat nebudu.Čau. Jo a protože je pro mne svoboda na prvním místě, budu volit komunisty.

občan udělali kozla zahradníkem!  | 2. 12. 2016 08:03

čas ukáže, zda tomu tak je. Minulost není nakoloněna těmto experimntům v nynější budoucnosti. " v ČR platí od roku 89 zajímavý fenomén- "čím větší gauner, tím vyšší funkce ve státě". OL

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné