Vláda chce zrušit nemocnici na Karlově náměstí

Titulní obrázek

Stop stav pro investice do pražské VFN doporučila vláda. Zároveň uvolnila 50 milionů korun na přípravu projektu nové nemocnice, kam se mají lékaři z rozsáhlého komplexu na Karlově náměstí přestěhovat. „Rekonstrukce stávajících budov pro účely moderní zdravotnické péče není plně efektivní, proto je třeba řešit soudobé požadavky novou výstavbou,“ stojí v materiálu, který kabinetu předložila Daniela Filipiová…

Stop stav pro investice do pražské Všeobecné fakultní nemocnice doporučila vláda na svém předposledním zasedání.

Zároveň uvolnila 50 milionů korun na přípravu projektu nové nemocnice, kam se mají lékaři z rozsáhlého komplexu na Karlově náměstí přestěhovat.

„Rekonstrukce stávajících budov pro účely moderní zdravotnické péče není plně efektivní, proto je třeba řešit soudobé požadavky novou výstavbou,“ stojí v materiálu, který odstupujícímu kabinetu předložila ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová.

Není rozhodnuto, jestli se celkem 1960 lůžek a 25 operačních sálů přesune z Karlova náměstí na okraj města, anebo do jiných nemocnic.

Nová nemocnice přijde podle vládního materiálu na šest a půl miliardy. Ministryně ve svém návrhu neupřesnila, jestli bude stát novostavbu financovat prodejem lukrativních pozemků na Karlově náměstí.

Vláda rozhodla i o dalších zdravotnických investicích celkem za 1,5 miliardy.

Vedle náhrady za Všeobecnou fakultní nemocnici je nejdražší stavbou nové traumacentrum na pražských Vinohradech. Z celkové investice ve výši tři a půl miliardy korun dostane letos 200 milionů.

Petr Holub, Aktuálně.cz

Vláda chce zrušit nemocnici na Karlově náměstí
Ohodnoťte tento článek!