Přejít na obsah

Vláda chce zrušit nemocnici na Karlově náměstí

zpět
5.5.2009

Stop stav pro investice do pražské VFN doporučila vláda. Zároveň uvolnila 50 milionů korun na přípravu projektu nové nemocnice, kam se mají lékaři z rozsáhlého komplexu na Karlově náměstí přestěhovat. „Rekonstrukce stávajících budov pro účely moderní zdravotnické péče není plně efektivní, proto je třeba řešit soudobé požadavky novou výstavbou," stojí v materiálu, který kabinetu předložila Daniela Filipiová...

Stop stav pro investice do pražské Všeobecné fakultní nemocnice doporučila vláda na svém předposledním zasedání.

Zároveň uvolnila 50 milionů korun na přípravu projektu nové nemocnice, kam se mají lékaři z rozsáhlého komplexu na Karlově náměstí přestěhovat.

„Rekonstrukce stávajících budov pro účely moderní zdravotnické péče není plně efektivní, proto je třeba řešit soudobé požadavky novou výstavbou,“ stojí v materiálu, který odstupujícímu kabinetu předložila ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová.

Není rozhodnuto, jestli se celkem 1960 lůžek a 25 operačních sálů přesune z Karlova náměstí na okraj města, anebo do jiných nemocnic.

Nová nemocnice přijde podle vládního materiálu na šest a půl miliardy. Ministryně ve svém návrhu neupřesnila, jestli bude stát novostavbu financovat prodejem lukrativních pozemků na Karlově náměstí.

Vláda rozhodla i o dalších zdravotnických investicích celkem za 1,5 miliardy.

Vedle náhrady za Všeobecnou fakultní nemocnici je nejdražší stavbou nové traumacentrum na pražských Vinohradech. Z celkové investice ve výši tři a půl miliardy korun dostane letos 200 milionů.

Petr Holub, Aktuálně.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Aktuálně.cz

Komentovat článek: Vláda chce zrušit nemocnici na Karlově náměstí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Vláda chce zrušit nemocnici na Karlově náměstí

Komentáře

dalších 25 komentářů
Sydney Hall Re:Re:Re:Re:Máme nějak moc vlád!  | 6. 05. 2009 14:04

Já na tom nic pěkného nevidím. To jako že si mám být rovný například s komunisty a mám se s nimi bratřit? A navíc je třeba si uvědomit, že krátce poté co bylo toto heslo vyhlášeno, se po sladké Francii rozjely gilotiny naplno a nakonec se Napoleon Bonaparte rozhodl tu volnost atd. vnutit obyvatelům celé Evropy, ať se jim to líbí nebo ne.

JAV Re:Re:Re:Máme nějak moc vlád!  | 6. 05. 2009 13:51

Ale jako nedotižný cíl,ideál a fata morgana našeho žití je to přece pěkné a občas se o přiblížení k tomu ideálu všichni dereme.My již víme jak se to daří, ale nekazme našim dětem a jejich dětem tu pohádku.

Jiri Wicherek Re:Re:Re:Máme nějak moc vlád!  | 6. 05. 2009 13:32

No, kolego, z Vaseho pohledu mozna. Nejspise nepatrite mezi ty, kteri na te "volnosti, rovnosti, bratrstvi" slusne vydelali a dale vydelavaji. Tak jako byli budovatele socialismu a jeho uzivatele, jsou nyni budovatele kapitalismu a jeho.... Vim, moc Vam to nepomuze, lec vezte, ze jsem na tom obdobne jako Vy.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné