Vláda oddluží státní nemocnice

Vláda na svém včerejším večerním zasedání schválila návrh na oddlužení státních zdravotnických zařízení. „Dluh, který mají, vznikl v minulosti a táhne se až dodnes. Dělá 1,6 miliardy korun,“ řekl ministr zdravotnictví David Rath…

Celou částku původně měla najít vláda ve svých rezervách, ale později se rozhodlo, že 800 miliónů korun nalezne ve svém rozpočtu ministerstvo zdravotnictví a 800 miliónů ministerstvo financí.

„Pro zdravotnictví to znamená zastavení investic pro letošní rok,“ řekl Právu Rath.

Třicet pět státních zdravotnických zařízení by tak mělo být oddluženo a ministr Rath to považuje za další významný krok ke stabilizaci českého zdravotnictví.

Právo

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Petr Desil

Opravdu krásný příklad zoufalého výkřiku do tmy. Pane ministře, co konkrétně znamená Váše věta.“Dluh, který mají, vznikl v minulosti a táhne se až dodnes. Dělá 1,6 miliardy korun,“..?

Kdy v minulosti tento dluh vznikl, v jaké konkrétní výši u konkrétní nemocnice, kdo je v konkrétních nemocnicích osobně odpovědný za překročení stanovených rozpočtů nemocnic, kdo to odsouhlasil a proč, měl k tomu mandát? Kdo Vám a ministrovi Sobotkovi dal mandát k použití finančních prostředků všech daňových poplatníků k zamáznutí sekery bez toho aniž by byla vyvozena osobní odpovědnost v konkrétních jednotlivých případech?

Proč není ustanovena nezávislá vyšetřovací komise nebo obdoba „nucené správy“ ve Vámi řízených nemocnicích? Proč existuje dvojí metr??

Vlasák

Jestliže většina peněz ze zdravotnictví „utíká“ přes nemocnice, chápete někdo, proč ministr začal šetřit zejména u praktických lékařů a AS (částečné regulace již měli) ? Černou dírou jsou nemocnice – zejména fakultní. Ty přece spadají přímo pod ministerstvo. Proč se krizově nevyřádí tam? Ti co ho chválí, že konečně začal něco dělat, řekněte (kromě přisypání peněz) jak tam ucpal ďurky.


Ohodnoťte tento článek!