Přejít na obsah

Vláda podle Fischera zváží změny ve správní radě VZP

zpět
27.10.2009
jednání
zvětšitjednáníZdroj: www.ajaprivatejets.com

jednání | Zdroj: www.ajaprivatejets.com

 

Vláda zváží personální změny ve správních radách zdravotních pojišťoven, do nichž část členů nominuje. Novinářům to řekl premiér Jan Fischer. O to, aby vláda vyměnila členy správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) ji požádala Asociace krajů ČR.

Fischer potvrdil, že vláda se bude požadavkem hejtmanů reprezentujících ČSSD zabývat.

„Vláda je samozřejmě připravena tuto otázku posoudit a zabývat se nejen správní radou VZP, ale projít i další orgány tohoto typu u dalších pojišťoven,“ řekl Fischer. Sociální demokraté argumentují tím, že zástupce vlády do správní rady VZP jmenoval ještě kabinet Mirka Topolánka (ODS).

Stínový ministr zdravotnictví ČSSD David Rath proto chce, aby polovinu z deseti členů správní rady, kteří zastupují vládu, nyní jmenovali ministři nominovaní do Fischerova kabinetu za ČSSD.

Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková dnes v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu uvedla, že šéfem VZP by měl i nadále být Pavel Horák. „Já znám Pavla Horáka dlouhá léta, pracovala jsem s ním nějakou dobu, domnívám se, že ano,“ řekla Jurásková.

Správní rada má 30 členů. Dvacet z nich zvolili na čtyři roky poslanci podle zastoupení stran ve sněmovně. Zbylou třetinu členů jmenovala Topolánkova vláda. Zástupci bývalé vládní koalice v čele s ODS, tak nyní mají ve správní radě většinu. Obvyklé je, že nová vláda si zvolí své zástupce do VZP.

Podle dnešních Hospodářských novin souvisí snaha ČSSD o změnu poměru sil ve správní radě VZP s blížící se jarní volbou nového ředitele VZP. Právě správní rada volí a odvolává ředitele pojišťovny. Schvaluje také plány VZP, a má proto klíčový vliv na její chod.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Vláda podle Fischera zváží změny ve správní…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Vláda podle Fischera zváží změny ve správní…

Komentáře

další 2 komentáře
znalý stavu není to jedno  | 27. 10. 2009 21:19

ČSSD potřebuje nasmlouvat pro "své milce" dobré smlouvy a obory, které jsou lukrativní.Zatím Rath pro své soukromé potřeby nemá vše nasmlouváno a právě nyní má příležitost, než vypadne z hejtmanství zpět do velmi, velmi dobrého byznysu.Co asi bude z toho dětského domova, co středočeský kraj tak vehementně vystěhovává?Komu to prodají?Co ostatní hejtmani potřebují nasmlouvat s VZP, aby pokryli megalomanské stavby, které by přiklepli svým soukmenovcům/viz Karlovarský kraj/ a vydělali na díry v rozpočtech rozhazováním před volbami? Ovládnout VZP, kde i přes krizi je spousta peněz jednou stranou je vždy špatné.To už se do ordinací nedostane vůbec nic!Tahle vláda má převést zemi do voleb.Nová ať mění.

Joe Je to jedno -  | 27. 10. 2009 18:35

ať bude budoucí ředitel VZP oranžový, nebo modrý cíl přerozděloven zůstává stejný : 1) platit za péči co nejméně, 2) co nejvíce navýšit % pro vlastní režii, 3) platit ZZ s co největším spožděním a peníze investovat, 4) neustále zdůrazňovat, že peníze na účtech rostou pro budoucí očekávanou krizi, 5) stále se zapřísahat kvalitní péči o své pojištěnce - kterou však uvedenými kroky, stále snižuje.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné