Přejít na obsah

Vláda posoudí návrh, kterým chce Rath bránit privatizaci nemocnic

zpět
14.4.2008

Stínový ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD) navrhl dílčí novelu, která má podle něj bránit případné snaze ministerstva zdravotnictví privatizovat fakultní nemocnice. Rathovu předlohu ve středu posoudí vláda. Ať už s ní naloží jakkoli, definitivně o ní rozhodne až parlament...

Rath to samé navrhoval již při březnové schůzi sněmovny, tehdy ovšem formou pozměňovacího návrhu k nesouvisejícímu zákonu. Nyní kvůli tomu předložil samostatnou novelu privatizačního zákona.

Dolní komora sice v březnu Rathův předchozí návrh neschválila, to ale neznamená, že vládní tábor je ve věci plánované zdravotní reformy zcela zajedno. Obavy z prodeje fakultních nemocnic dává najevo nejen opozice, ale například i někteří lidovci, kteří žádají od ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) záruky, že tyto nemocnice po plánované přeměně na akciové univerzitní nemocnice privatizovat nebude.

Rathův návrh má znemožnit, aby ministerstvo využilo privatizačního zákona k převádění fakultních nemocnic a dalších zdravotnických zařízení na obchodní akciové společnosti. Julínek však opakovaně prohlásil, že fakultní nemocnice privatizovat nehodlá. Až z nich vzniknou univerzitní nemocnice, měly by v nich podle něj akcie držet stát a některá z univerzit.

Jan Hrdlička, ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Vláda posoudí návrh, kterým chce Rath bránit…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Vláda posoudí návrh, kterým chce Rath bránit…

Komentáře

dalších 10 komentářů
skeptik dráth  | 15. 04. 2008 10:36

pokud někdo opravdu považuje bezskrupulósního politického turistu, jdoucího zprava doleva (chybí už jen komančové..), narcise, demagoga, který podrazil mnoho svých dřívějších "přátel" a stoupenců, za slušného člověka, je buď ducha mdlého, nebo je sám podobný. zatím ti, kteří mu věřili, na to vždy doplatili. další přijdou na řadu, bohužel patrně včetně občanů..

Cesi byli vzdy histo podelanejsi  | 14. 04. 2008 13:17

nez Slovaci a zejmena Polaci. Jedina vyjimka je snad doba husitska.

sestra Miluska ja ho mam rada  | 14. 04. 2008 13:15

je takovej hezkej

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné