Přejít na obsah

Vláda projedná osm miliard korun na investice do nemocnic

zpět
4.5.2009

náměstek ministryně Marek Šnajdr ČTK řekl, že zdravotnictví by mohlo dostat až tři miliardy z výnosu privatizací státního majetku, další peníze by měly putovat do nemocnic z evropských fondů a rozpočtu ministerstva...

Záměr investovat osm miliard korun do zásadní modernizace státních nemocnic v letošním a příštím roce projedná v pondělí vláda Mirka Topolánka (ODS). První náměstek ministryně Marek Šnajdr ČTK řekl, že zdravotnictví by mohlo dostat až tři miliardy z výnosu privatizací státního majetku, další peníze by měly putovat do nemocnic z evropských fondů a rozpočtu ministerstva.

„Jedná se o nejvýznamnější projekty v oblasti státních nemocnic. V řadě z nich se soustřeďuje nejšpičkovější péče pro ty nejzávažnější pacienty, přitom v mnoha případech neodpovídá stav technický a stavební standardům medicíny 21. století,“ uvedl.

Cílem projektu mimo jiné je propojit péči dosud roztříštěnou do několika areálů, aby pacienti nemuseli být zbytečně převáženi. V jednom areálu by měla být Fakultní nemocnice Plzeň, která nyní má budovy po celém městě. Návrh počítá také s centralizací do takzvané budovy Františka Josefa v Olomouci či s penězi na dostavbu dětské části Fakultní nemocnice Motol.

V návrhu jsou finance na modernizaci Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, která chce vybudovat nové traumacentrum. Komplexní modernizací by měla projít Všeobecná fakultní nemocnice. Stát by měl poslat peníze do Fakultní nemocnice Hradec Králové na modernizaci ústavu soudního lékařství a ortopedické kliniky, do Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) v Brně a na rekonstrukci Fakultní nemocnice Brno. Peníze by měla dostat Fakultní nemocnice Ostrava na modernizaci onkologického a infekčního pavilonu a Masarykův onkologický ústav v Brně na vybudování objektu chirurgické a intenzivní onkologie a onkologické patologie.

Návrhem se již zabývali poslanci a senátoři, kteří žádali od ministerstva závazný jmenovitý výčet strategických investic.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Vláda projedná osm miliard korun na investice…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Vláda projedná osm miliard korun na investice…

Komentáře

dalších 5 komentářů
Olgoj Chorchoj Re:Re:ty penize by mely jit urgentne  | 5. 05. 2009 12:03

Jsem ochoten dát řediteli z každé tisícovky , o kterou mně zvýší plat,např.stovku.

Jiri Wicherek Re:ty penize by mely jit urgentne  | 4. 05. 2009 23:23

To by ovsem z tech mezd musely byt nejdrive nejake provize....

zajem o obor, pchhhh Re:Re:ty penize by mely jit urgentne  | 4. 05. 2009 14:40

a dobre jim tak, vohnoutum vohnutym

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné