Přejít na obsah

Vláda projedná rozšíření očkování proti chřipce

zpět
11.1.2010
jednání, management, dohoda, smlouva
zvětšitjednání, management, dohoda, smlouvaZdroj: www.lafontinn.com

jednání, management, dohoda, smlouva | Zdroj: www.lafontinn.com

 

Vláda bude v pondělí kromě jiného jednat o rozšíření očkovací strategie proti prasečí chřipce v České republice. Podle nového návrhu by měly být očkovány další skupiny lidí se zdravotním rizikem a více zdravotníků.

Očkováni mají být také pracovníci nezbytných veřejných služeb, jako jsou policisté, hasiči a vojáci.

Vybrané skupiny dostávají vakcínu proti prasečí chřipce od 23. listopadu. Přednost měli pacienti se zdravotním rizikem, pro které bylo určeno 713.000 dávek.

Současně s nimi se začali očkovat zdravotníci, pro něž bylo vyčleněno 137.000 vakcín. Lidé důležití pro chod státu měli dostat 150.000 dávek. Hodně pacientů i zdravotníků ale dobrovolné bezplatné očkování odmítlo.

Zatím je v Česku 167.000 dávek vakcíny, v polovině prosince se z nich podle údajů ministerstva využila zhruba čtvrtina. Naopak o vakcínu podle lékařů projevovali zájem i lidé, kteří na ni nárok neměli. Ministerstvo se proto rozhodlo očkování rozšířit na další lidi.

Na očkování bude mít nárok více pacientů se srdečními chorobami, také pacienti s cukrovkou léčení inzulínem včetně dětí od deseti let. Vakcínu dostanou i dospělí vozíčkáři s nervosvalovým postižením, kteří mají potíže s dýcháním, a pacienti z psychiatrických léčeben a léčeben pro dlouhodobě nemocné.

Dobrovolné očkování se rozšíří na všechny zdravotnické pracovníky poskytující lékařskou péči včetně péče lékárenské a na pracovníky ve zdravotně-sociálních službách, řekl ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.

Z nezbytných veřejných služeb mají být očkováni hlavně policisté, hasiči a armáda. Příští týden dorazí do Česka pravděpodobně další zásilka asi 70.000 vakcín.


Komentovat článek: Vláda projedná rozšíření očkování proti chřipce

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Vláda projedná rozšíření očkování proti chřipce

Komentáře

dalších 8 komentářů
iso Pravda o poplašných zprávách.  | 12. 01. 2010 08:47

Čelní odborník na medicínu a člen Evropské komise prohlásil, že chřipková epidemie byla „falešná pandemie“ a strach z ní byl šířen úmyslně farmaceutickými firmami za účelem zisku; celosvětovým šířením strachu vydělaly farmaceutické firmy miliardy liber.

Jiří Wicherek Vláda nemůže suplovat práci lékařů!  | 11. 01. 2010 18:55

Jo, jeste, dle pristupu vlady (jedno jake partaje ci koalice) k lekarum, potazmo zdravotnikum, soudim, ze vlada je o tom presvedcena.

Dr. R. Jelínek Kšeft je kšeft  | 11. 01. 2010 14:13

Vláda neprojedná rozšíření strategie očkování, ale hledá lidi, kterým se to napíchá, aby se té prokleté vakcíny zbavila jinak, něž vylitím do WC. Policajti a vojáci to dostanou rozkazem a hotovo. Vím jak vyhrožovali mé dceři, která pracuje v DD, že pokud se nedá očkovat, tak ponese veškeré důsledky, že kdyby někdo uz okolí onemocněl , ona sama by nedostala ani Kč na nemocenskou a takový bludy jako porušení pracovní kázně. Podlehla nechala se pro začátek očkovat proti sezónní chřipce a hned ulehla na týden pro těžkou virózu.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné